PARTNER PORTALU
  • BGK

Czechowice-Dziedzice: Ok. 200 ewakuowanych po znalezieniu pocisków moździerzowych

  • aw/PAP    5 września 2017 - 12:40

Siedem pocisków moździerzowych zostało znalezionych we wtorek podczas remontu płyty dworca autobusowego w centrum Czechowic-Dziedzic koło Bielska-Białej. Do czasu ich usunięcia przez saperów z okolicy ewakuowano ok. 200 osób – podała bielska policja.
"O nietypowym znalezisku zostali już powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej w Lublińcu, którzy jeszcze we wtorek zabiorą pociski i je zneutralizują. Zbadają też teren, czy nie ma tam większej liczby niewybuchów" - powiedziała rzeczniczka policji w Bielsku-Białej Elwira Jurasz.

Ewakuowani, głównie z okolicznych domów i placówek handlowych, znaleźli na miejscu wsparcie. "Działa sztab kryzysowy; został podstawiony specjalny autobus. Większość spośród ewakuowanych znalazła jednak tymczasowe schronienie u bliskich lub znajomych" - powiedziała Jurasz.

Policjantka dodała, że pociski pochodzą z czasów II wojny światowej. Teren wokół miejsca, na którym spoczywały przez dziesiątki lat, zabezpieczyli policjanci i strażacy. W tym rejonie służby techniczne odcięły dostawy gazu i prądu. Policjanci kierują ruchem drogowym. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.