Częstochowa będzie promować miejski system SISMS

• Częstochowa przygotowuje kampanię, która ma promować wśród mieszkańców aplikację informującą o utrudnieniach w ruchu, zagrożeniach meteorologicznych czy wydarzeniach miejskich.
• Posiadacze tradycyjnych telefonów mogą korzystać z tego rozwiązania przez smsy.
• Aplikację po części testował już Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej TBS, wykorzystując ją do komunikacji wewnętrznej i do kontaktów z lokatorami zasobów komunalnych.
Częstochowa będzie promować miejski system SISMS
Aplikacja ma informować mieszkańców m.in. o zagrożeniach meteorologicznych. (fot. pixabay.com)

Chodzi o miejski system SISMS, dostarczany przez wrocławską spółkę system ostrzegania SMS-owego, z którego korzystają już m.in. Gdańsk czy Radom. Będącą jego częścią aplikację na smartfony testowała od pewnego czasu miejska spółka Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej TBS, wykorzystując ją do komunikacji wewnętrznej i do kontaktów z lokatorami zasobów komunalnych.

Jak przekazało biuro prasowe częstochowskiego magistratu, władze miasta uznały, że działanie systemu można i trzeba rozszerzyć, aby była to aplikacja uzupełniająca i wspierająca wykorzystywane już przez miasto kanały informacji (np. portale miejskie, aplikacja mobilna, czasopisma i wydawnictwa informacyjno-promocyjne, miejski newsletter, miejskie profile w portalach społecznościowych.

- Czwarte miejsce w rankingu innowacyjnych miast dziennika "Rzeczpospolita" zobowiązuje, dlatego wprowadzamy kolejny element miejskiego systemu informacji i rekomendujemy mieszkańcom aplikację, którą łatwo zainstalować na swoim telefonie - wskazał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Czytaj też: Regionalny System Ostrzegania: powiadomienia sms-em od połowy roku

Władze Częstochowy za zaletę rozwiązania uznają możliwość bezpośredniego docierania do mieszkańców - wysyłane przez operatorów systemu komunikaty wyświetlają się bowiem jako powiadomienia na ekranach smartfonów. Umożliwiająca to bezpłatna aplikacja jest dostępna dla systemów Android i IOS; według zapewnień jej producenta, ma się też pojawić wersja dla systemu Windows.

Dzięki aplikacji mieszkańcy Częstochowy mają być informowani np. o: zagrożeniach meteorologicznych i stanach ostrzegawczych, utrudnieniach w ruchu, objazdach, zmianach w komunikacji publicznej, awariach prądu, gazu, sieci ciepłowniczej lub wodociągowej, bezpłatnych badaniach lekarskich i miejskich programach zdrowotnych, a także ważnych wydarzeniach miejskich, imprezach kulturalnych i sportowych.

Czytaj też: Wiceszef MSWiA zapewnia, że Regionalny System Ostrzegania działa sprawnie

Do wiadomości mogą być dołączane zdjęcia, filmy, pliki audio. Komunikaty mają być klasyfikowane jako alarmy, ostrzeżenia bądź informacje, a ich źródłem docelowo będą różne miejskie jednostki, które wejdą do miejskiego systemu zarządzania informacją SISMS. Z czasem w ramach profilu miasta mają powstać kanały tematyczne, które będzie można wybierać.

Aby rozpowszechnić to rozwiązanie, w najbliższym czasie ZGM TBS w porozumieniu z Urzędem Miasta zaplanował kampanię promocyjną. Pojawić się mają spoty radiowe, a ulotki będą roznosić m.in. osoby odpracowujące w ten sposób swoje zaległości czynszowe.

Prócz korzystania z aplikacji system umożliwia przesyłanie również informacji smsami (np. na starsze telefony) oraz przez pocztę elektroniczną. W tym wypadku potrzebna jest rejestracja poprzez formularz on-line na stronie www.zgm-tbs.czest.pl lub www.sisms.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brawo miasto. Ale Zagrożenie dla zdrowia człowieka to także zmuszanie do głośnego słuchania muzyki. Szkoda tylko, że nikt nie podchodzi do tego poważnie. U nas w okolicy króluje pod tym względem koleś z Al.Pokoju 2 mieszkający na 1 piętrze z balkonem. Raczy wszystkich muzyką w każdą sobotę od 10 ...do zmęczenia. Wychodzi na balkon i oczekuje widowni, czasami dziwnie potańcując. Wogóle to Aleja Pokoju mogła by być kontrolowana non stop, jak na śdm. Wtedy było spokojnie. rozwiń

Aleja Pokoju 4, 2016-07-30 13:58:38 odpowiedz

To może być fajne rozwiązanie

zainteresowany, 2016-07-27 08:57:20 odpowiedz

Jestem ZA !

dom, 2016-07-26 17:49:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE