PARTNER PORTALU
 • BGK

Człowiek - najlepsza inwestycja

 • dziennik.swidnica.pl    9 lutego 2011 - 17:02

Od rozpoczęcia projektu „Zarządzaj Strategicznie Zmianą Gospodarczą”, realizowanego przez Powiat Świdnicki wspólnie z Agencją Rozwoju Innowacji z Wrocławia minęło zaledwie kilka miesięcy, a już są pierwsze jego efekty.
W czwartek 10 lutego uroczyście zaprezentowany zostanie liczący 66 stron dokument, będący odpowiedzią na zachodzące w powiecie świdnickim zmiany gospodarcze, które dotykają zarówno przedsiębiorców jak i wszystkich mieszkańców powiatu.

Dokument tworzyły wszystkie zaproszone do udziału w projekcie samorządy naszego powiatu. - Projekt miał przede wszystkim uaktywnić społeczność lokalną do wspólnej pracy nad utworzeniem strategii i powołaniem Rady Gospodarczej. Dzięki tym działaniom przeprowadziliśmy analizę zmian gospodarczych w naszym powiecie. Płaszczyzną tworzenia strategii były spotkania partnerstwa zorganizowane w postaci warsztatów oraz platformy internetowej - wyjaśnia Anna Borowska, dyrektor Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu.

Uaktywnić się udało, gdyż do prac przy tworzeniu strategii zaproszono przedstawicieli życia społecznego, gospodarczego oraz politycznego, w tym przedsiębiorców, władze samorządowe, instytucje rynku pracy, organizacje pozarządowe oraz lokalnych liderów. W rezultacie na podstawie badań, przy profesjonalnym doradztwie ekspertów, w partnerskiej atmosferze opracowano najważniejsze kierunki rozwoju powiatu świdnickiego na lata 2011-2020.

Wdrożenie Strategii zostanie powierzone powołanej w tym celu Radzie Gospodarczej powiatu świdnickiego. Będzie to organ doradczy, w skład którego wejdą najbardziej aktywni przedstawiciele partnerstwa opracowującego Strategię. Będą to reprezentanci kluczowych dla regionu przedsiębiorstw, instytucji i organizacji.

Projekt pt. „Zarządzaj Strategicznie Zmianą Gospodarczą” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest on od 1 maja 2010 roku do 31 marca 2011 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Uszko, 2011-02-09 20:22:39

  Co sie dzieje z tą inwestycją w człowieka? Nie rozumiem tych wątpliwości!To jest chyba oczywiste,prawda?
 • Uśka B., 2011-02-09 20:08:24

  Przez wiele lat nie doceniano potencjału człowieka. teraz już wiadomo, że to najlepsza inwestycja przedsiębiorstwa i należy o niego dbać !
 • TERESA B., 2011-02-09 19:27:29

  Otóż to! Nic dodać nic ująć...Ale,czy wszyscy są podobnego zdania? We współczesnym świecie MOŻNA ZWARIOWAĆ !!! Pozostaje nam cierpliwie czekać...na lepsze jutro!