PARTNER PORTALU
  • BGK

Czterdzieści dodatkowych kamer we Wrocławiu

  • PAP    6 lipca 2012 - 15:13
Czterdzieści dodatkowych kamer we Wrocławiu

Czterdzieści dodatkowych kamer stałopozycyjnych i wolnoobrotowych zostanie zainstalowanych do końca września w ramach rozbudowy sieci monitoringu miejskiego na terenie Wrocławia. Wartość inwestycji to ponad 2,6 mln zł.
Jak poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wrocławskiego Urzędu Miasta Stanisław Kosiarczyk, nowe kamery zostaną zamontowane głównie na terenie Śródmieścia - wokół Dworca Świebodzkiego i parku Staszica.

CZytaj też: Częstochowa zagęszcza monitoring

"Kamery swoim zasięgiem obejmą m.in. kamienice i podwórka, które są obecnie rewitalizowane w ramach programów unijnych" - mówił dyrektor.

Do końca roku ma zostać także zainstalowany nowoczesny program komputerowy, który będzie sterował całym systemem monitoringu.

"Od nas będzie zależało jakimi dodatkowymi funkcjami będzie on dysponował. Możliwe jest na przykład, aby automatycznie wykrywał i alarmował operatora o bójkach" - tłumaczył Kosiarczyk.

Już teraz wiadomo, że do głównej sieci monitoringu dołączone zostaną także obrazy z kamer znajdujących się nad skrzyżowaniami, których głównym zadaniem jest monitorowanie płynności ruchu drogowego.

"Zostały one tam zamontowane w ramach programu Inteligentnego Systemu Transportu, my jednak będziemy używać ich do poprawy bezpieczeństwa. Prowadzimy także rozmowy, by do sieci dołączyć kamery z lotniska i dworca głównego PKP" - dodał dyrektor.

<!-- pagebreak //-->

Kosiarczyk zapowiedział, że system monitoringu miejskiego będzie systematycznie rozbudowywany, tak by swoim zasięgiem obejmował pozostałe dzielnice Wrocławia.

"Tempo rozwoju zależy od pieniędzy, które zostaną przeznaczone na ten cel w budżecie miasta. Mamy już przygotowane koncepcje rozbudowy, jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargów, wszystko zależy więc od miejskich radnych" - zaznaczył Kosiarczyk.

Obecnie wrocławska sieć monitoringu miejskiego składa się z 50 kamer, które są rozmieszczone głównie na terenie Starego Miasta.

Swoim zasięgiem obejmują obszar od Placu Strzegomskiego do Placu Dominikańskiego, w tym m.in. ulice przy dworcu głównym PKP i Rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.