PARTNER PORTALU
  • BGK

Cztery dni w jubieluszowym biegu

  • Gazeta Zamojska    30 sierpnia 2011 - 16:25

Niemal 250 zawodników zgłosiło się do startu w Jubileuszowym XXV Czteroetapowym Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który rozpocznie się 31 sierpnia zamojskim Rynku Wielkim.
- To rekordowa liczba zgłoszeń, co może tylko cieszyć. Jak do tej pory, największą frekwencję miał Bieg XX, w którym wzięło udział 182 zawodników - mówi z zadowoleniem dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Tadeusz Lizut.

Przypomnijmy, że bieg złożony jest z czterech etapów (rozgrywanych w kolejne 4 dni), których łączny dystans wynosi 100 kilometrów. Na wynik końcowy ma wpływ łączny czas wszystkich etapów. Prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat i posiadają aktualne badania lekarskie..

Dodatkową atrakcją dla wszystkich sympatyków biegu będzie festyn rekreacyjno - sportowy "Postaw na rodzinę", zorganizowany przez zamojski OSiR w sobotę 3 września, na Rynku Wielkim.

- Idea naszej imprezy związana jest z szeroko pojętą profilaktyką uzależnień. Przygotowaliśmy zabawy, quizy i inne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Serdecznie zapraszam więc wszystkich do wspólnej zabawy, a zarazem do kibicowania tym wszystkim wspaniałym zawodnikom, którzy jak co roku swoim startem pragną przypomnieć o tragicznych losach tysięcy Dzieci Zamojszczyzny - wyjaśnia Tadeusz Lizut.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.