PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy potrafimy dzielić się miastem? W Poznaniu poszukają odpowiedzi

  • JS    24 maja 2017 - 20:41
Czy potrafimy dzielić się miastem? W Poznaniu poszukają odpowiedzi
Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania (fot. poznan.pl)

Czy potrafimy dzielić się miastem? Odpowiedzi na to pytanie szukać będą uczestnicy otwartej debaty na dziedzińcu Urzędu Miasta już w sobotę, 27 maja. Dyskusji z udziałem prezydentów Poznania i Nowej Soli oraz profesorów poznańskich uczelni towarzyszyć będą zabawy i gry edukacyjne, przygotowane dla najmłodszych uczestników wydarzenia.
Dzień Samorządu Terytorialnego to święto, obchodzone corocznie 27 maja, które upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku. Miasto Poznań z tej okazji przygotowało szereg wydarzeń, których centrum będzie Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta.

W sobotę już od godziny 11:30 najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach, zabawach ruchowych i grach edukacyjnych. Dostępne będą dwie strefy warsztatowe - "Poznań oczami dzieci" oraz "Czysty Poznań".

Na godzinę 12:30 zaplanowany jest początek otwartej debaty "Czy potrafimy dzielić się miastem?". W panelu dyskusyjnym wezmą udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, prof. Halina Zboroń z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof. Rafał Drozdowski z UAM, a także Dawid Strębicki z pracowni Atelier, która projektowała Wolny Dziedziniec.

Uczestnicy dyskusji spróbują wyjaśnić na czym polega ekonomia współpracy, jakie są współczesne trendy w projektowaniu przestrzeni w mieście, transporcie oraz w polityce mieszkaniowej, a także znaleźć dla nich zastosowanie w Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.