PARTNER PORTALU
  • BGK

Dąbki: Najmłodsze uzdrowisko z ławeczką Przemysława Gosiewskiego

  • aw/PAP    16 września 2017 - 19:03

Pomnik wicepremiera Przemysława Gosiewskiego odsłonięto w Dąbkach, w ramach jubileuszu 10-lecia uzdrowiska.
• Podczas uroczystości 10-lecia uzdrowiska Dąbki odsłonięto w asyście wojskowej pomnik-ławeczkę Przemysława Gosiewskiego.  Autorem pomnika jest rzeźbiarz z Koszalina prof. Zygmunt Wujek.

• Miejscowość uzyskała w 2007 r. ten status dzięki działaniom posła Prawa i Sprawiedliwości, który pochodził w pobliskiego Darłowa.

• W sobotnim (16 września) wydarzeniu wzięli udział m.in. minister Beata Kempa, poseł PiS Paweł Szefernaker, samorządowcy z Pomorza Zachodniego, mieszkańcy i kuracjusze.

"Nie byłoby tego uzdrowiska gdyby nie to, że trzeba było wpisać Dąbki w rozporządzenie czyli uczynić naprzód prawo. Proste to nie jest, bo wcześniej trzeba spełnić wymagania, pokonać przeszkody. Ale dla Przemka nie było rzeczy niemożliwych" - mówiła do zgromadzonych Kempa.

Jak wyjaśniła, miejscowość uzyskała status uzdrowiska dzięki determinacji Przemysława Gosiewskiego. "To był nakaz serca z dwóch przyczyn. Dlatego, że po prostu stąd pochodził i kochał tą ziemię, ale także dlatego, że bardzo szanował swoich rodziców. Słowo matki było dla niego rozkazem" - dodała Kempa.

"Urodzony w pobliskim Darłowie Przemysław Gosiewski, chociaż działał w świecie wielkiej polityki, żył także sprawami tego regionu i wspierał inicjatywy służące rozwojowi ziemi darłowskiej. Jestem przekonana, że dzisiaj byłby dumny widząc jak to najmłodsze w Polsce uzdrowisko rozwija się" - napisała w liście szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

Granice obszaru uzdrowiska obejmują sołectwa Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Bukowo Morskie i Porzecze. Głównymi kierunkami leczniczymi są choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne, kardiologiczne, choroby dolnych i górnych dróg oddechowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.