PARTNER PORTALU
  • BGK

Dali 100 tys zł na paliwo dla policji

  • BB    2 czerwca 2011 - 20:58

Marszałek Pomorski Mieczysław Struk podpisał z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku, nadinspektorem Krzysztofem Gajewskim porozumienie, dzięki któremu pomorski samorząd przekaże 100 tys. zł dla jednostek policji szczebla powiatowego.
W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańcom, a także turystom, wczasowiczom przebywającym na terenie województwa pomorskiego, niezbędne staje się utrzymanie gotowości wyjazdowej bazy transportowej policji w pomorskich powiatach.

W okresie letnim region odwiedza wielu turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, a co za tym idzie, zwiększa się poziom zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wraz ze wzrostem zagrożenia przestępczością, powinien wzrastać poziom ochrony bezpieczeństwa społecznego polegający na ochronie życia obywateli, życiowego dorobku obywateli oraz gwarantowania porządku w miejscach publicznych.

Przeznaczenie środków finansowych na zakup paliwa dla jednostek policji szczebla powiatowego, przyczyni się do zwiększenia ilości patroli zmotoryzowanych w okresie letnim, a co za tym, idzie zwiększenia bezpieczeństwa publicznego. Oznacza to szybkie reagowanie na wszelkie przejawy naruszeń prawa w momencie ich powstawania i poprawę poczucia bezpieczeństwa poprzez działalność prewencyjną. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.