PARTNER PORTALU
  • BGK

Darłowo chce zbudować terminal pasażerski

  • PAP    15 października 2010 - 17:16
Darłowo chce zbudować terminal pasażerski

Darłowo zamierza wybudować w porcie terminal pasażerski z centrum informacji turystycznej. Prace projektowe mają ruszyć w przyszłym roku - poinformował w piątek rzecznik ratusza Leszek Walkiewicz.
Inwestycja ma być realizowana w ramach międzynarodowego projektu Interface Plus, w którym uczestniczy siedmiu partnerów z Niemiec, Danii i Polski: Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego Warnow w Rostocku w Niemczech i tamtejszy port, miasto Guldborgund, port Nexo, Przedsiębiorstwo Transportowe Movia Traffic Cooperation z Danii oraz miasta Darłowo i Ustka. 

W projekcie - jak powiedział koordynator jego darłowskiej części Tomasz Breszka - chodzi o stworzenie kompleksowej, atrakcyjnej oferty dla niezmotoryzowanych turystów, którzy korzystając z morskiego transportu chcą zwiedzić uczestniczące w projekcie miasta. 

"Dlatego w terminalu pasażerskim ma się również znajdować centrum informacji turystycznej" - dodał Breszka.

Na razie nie wiadomo, kto przewoziłby turystów między portami, uczestniczącymi w projekcie. Partnerzy przedsięwzięcia nie wykluczają utworzenia linii promowej.

Wartość całego projektu Interface Plus oszacowano na 2,8 mln euro. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego. Na darłowską część przeznaczono 516 tys. euro. Wkład własny miasta ma wynieść 77,5 tys. euro.

Program Interface Plus ma być realizowany w latach 2011-2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.