Darmowe porady prawne w bibliotece

Olsztyńska biblioteka publiczna na jesień i zimę przygotowała cykl darmowych warsztatów i imprez dla wszystkich grup wiekowych.
Darmowe porady prawne w bibliotece

W planie znalazły się m.in. darmowe porady prawne i pomoc w odrabianiu prac domowych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, na której przedstawiono jesienno-zimową ofertę miejskiej biblioteki jej dyrektor Krzysztof Dąbkowski zapewnił, że mimo kryzysu wszystkie zajęcia będą bezpłatne – zarówno te kierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, jak i do uczniów, seniorów i rodzin.

„Chcemy, by biblioteka stała się miejscem atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, mamy nadzieję, że proponowane zajęcia stanął się alternatywą choćby dla oglądania telewizji, czy siedzenia przed komputerem” – powiedział Dąbkowski.

Darmowe zajęcia dla wszystkich grup wiekowych będą się odbywać we wszystkich osiedlowych bibliotekach w Olsztynie. Bibliotekarze przygotowali m.in. zajęcia typu przedszkolnego dla tych dzieci, które nie chodzą do przedszkola (m.in. głośne czytanie bajek, rysowanie, zabawy słowno-muzyczne), czy naukę angielskiego dla 4 i 5 – latków.

Dzieci starsze będą mogły m.in. uczestniczyć w warsztatach komponowania i aranżacji w muzyce cyfrowej, poznawać obsługę programów graficznych czy programów do montowania filmów, w poniedziałki i środy bibliotekarze będą pomagać uczniom w obrabianiu prac domowych.

Dla dorosłych biblioteka proponuje m.in. warsztaty rękodzieła (haft, robótki na drutach i szydełku, czy zajęcia z filcowania i wyrobu biżuterii) czy klub mam dla matek najmłodszych dzieci, podczas których kobiety będą się mogły wymieniać doświadczeniami związanymi z opieką i wychowaniem dzieci.

Odrębny blok tematyczny biblioteka przygotowała też dla seniorów. Znalazły się w nim m.in. warsztaty informatyczne, językowe a także spotkania tematyczne np. o Kresach.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A ja pytam jakim prawem Pani Bibliotekarka będzie prowadzić zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym nie mając żądnego przygotowania pedagogicznego mimo, że obowiązujące prawo i ustawa tego wymaga? No chyba, że Dyrekcja jest ponad prawem ...

Gość, 2012-10-09 19:46:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE