PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowe porady prawne w bibliotece

  • PAP    9 października 2012 - 13:13
Darmowe porady prawne w bibliotece

Olsztyńska biblioteka publiczna na jesień i zimę przygotowała cykl darmowych warsztatów i imprez dla wszystkich grup wiekowych.
W planie znalazły się m.in. darmowe porady prawne i pomoc w odrabianiu prac domowych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, na której przedstawiono jesienno-zimową ofertę miejskiej biblioteki jej dyrektor Krzysztof Dąbkowski zapewnił, że mimo kryzysu wszystkie zajęcia będą bezpłatne – zarówno te kierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, jak i do uczniów, seniorów i rodzin.

„Chcemy, by biblioteka stała się miejscem atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, mamy nadzieję, że proponowane zajęcia stanął się alternatywą choćby dla oglądania telewizji, czy siedzenia przed komputerem” – powiedział Dąbkowski.

Darmowe zajęcia dla wszystkich grup wiekowych będą się odbywać we wszystkich osiedlowych bibliotekach w Olsztynie. Bibliotekarze przygotowali m.in. zajęcia typu przedszkolnego dla tych dzieci, które nie chodzą do przedszkola (m.in. głośne czytanie bajek, rysowanie, zabawy słowno-muzyczne), czy naukę angielskiego dla 4 i 5 – latków.

Dzieci starsze będą mogły m.in. uczestniczyć w warsztatach komponowania i aranżacji w muzyce cyfrowej, poznawać obsługę programów graficznych czy programów do montowania filmów, w poniedziałki i środy bibliotekarze będą pomagać uczniom w obrabianiu prac domowych.

Dla dorosłych biblioteka proponuje m.in. warsztaty rękodzieła (haft, robótki na drutach i szydełku, czy zajęcia z filcowania i wyrobu biżuterii) czy klub mam dla matek najmłodszych dzieci, podczas których kobiety będą się mogły wymieniać doświadczeniami związanymi z opieką i wychowaniem dzieci.

Odrębny blok tematyczny biblioteka przygotowała też dla seniorów. Znalazły się w nim m.in. warsztaty informatyczne, językowe a także spotkania tematyczne np. o Kresach.

<!-- pagebreak //-->

„Ponieważ wkoło jest kryzys postanowiliśmy też zacieśnić kontakty ze środowiskiem biznesu, z przedsiębiorcami” – poinformował dyrektor Dąbkowski i powiedział, że biblioteka będzie w październiku organizować szkolenia m.in. z coachingu, które poprowadzą wykładowcy jednej z gdańskich wyższych szkół bankowych.

„Nawiązaliśmy też współpracę z kancelarią prawną i w naszych placówkach bezpłatnie będą udzielane porady prawne” – powiedział Dąbkowski.

Olsztyńska biblioteka w najbliższych miesiącach kupi też sporo nowych książek – ma na ten cel blisko 40 tys. zł. Z zasobów miejskiej biblioteki publicznej w Olsztynie w aktywny sposób korzysta 43 tys. osób. Od stycznia do czerwca wypożyczono w niej pół miliona książek.×
KOMENTARZE (1)

  • Gość, 2012-10-09 19:46:47

    A ja pytam jakim prawem Pani Bibliotekarka będzie prowadzić zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym nie mając żądnego przygotowania pedagogicznego mimo, że obowiązujące prawo i ustawa tego wymaga? No chyba, że Dyrekcja jest ponad prawem ...