PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowe zwiedzanie krakowskich instytucji

  • PAP    19 kwietnia 2013 - 07:31
Darmowe zwiedzanie krakowskich instytucji

Darmowe zwiedzanie krakowskich muzeów, a także bezpłatne seanse filmowe w kinach i spektakle w teatrach to główne atrakcje imprezy „Wstęp Wolny Festiwal”, która w weekend odbędzie się w Krakowie.
W ramach festiwalu krakowianie i turyści bezpłatnie wejdą do tych placówek kultury, których budowę i wyposażenie dofinansowała w ostatnich latach Unia Europejska.

„To pierwsza edycja festiwalu. Jeśli będzie się on cieszył zainteresowaniem, to w przyszłym roku odbędzie się też w innych miastach Małopolski" - powiedział Andrzej Bańka, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich województwa małopolskiego, które organizuje przedsięwzięcie.

Od piątku do niedzieli swoje zbiory udostępnią: Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, Muzeum Lotnictwa Polskiego. Placówki będzie można zwiedzić indywidualnie lub z przewodnikiem.

Zainteresowani poznają też wnętrza Teatru im. Juliusza Słowackiego, Teatru Ludowego, Teatru Groteska, Teatru Scena Stu, Teatru Łaźnia Nowa oraz Opery Krakowskiej.

Będzie okazja, aby obejrzeć takie sztuki jak: „Pacjent EGBDF" (Teatr im. Juliusza Słowackiego), „Lataj z Krystyną" (Teatr Groteska), „W imię Jakuba S." (Łaźnia Nowa), „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" (Teatr Ludowy), „Amelka" (Teatr Groteska), i operę „Wesele Figara" (Opera Krakowska).

W kinie Mikro widzowie zobaczą filmy „Stand up Guys" i „Drugie Oblicze", a w kinie Kijów.Centrum „The Iceman" i „Middle of Nowhere".

Na dzieci szczególne atrakcje czekają w parku edukacyjnym Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który przygotował zabawy i warsztaty o nazwach: „Władca Pierścieni", „W poszukiwaniu zaginionej szkatułki", „Fizyka balonika".

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie internetowej festiwal.fundusze.malopolska.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.