Debatują o techopoliach. Ciepłe słowa w kierunku gospodarzy z Polski

– Zwołanie w Gliwicach Zgromadzenia Generalnego WTA uczyni to miasto słynnym w całym świecie – powiedział prof. Deong-Seong Oh, sekretarz generalny WTA podczas drugiego dnia 8. Generalnego Zgromadzenia Światowego Stowarzyszenia Technopolii.
Debatują o techopoliach. Ciepłe słowa w kierunku gospodarzy z Polski

– Jestem pewien, że zwołanie w Gliwicach Zgromadzenia Generalnego WTA uczyni to miasto słynnym w całym świecie. Mamy dziś okazję na własne oczy przekonać się, jak bardzo jesteście zaangażowani w działanie na rzecz przyszłości – powiedział prof. Deong-Seong Oh.

Czytaj też: Innowacje w walce z kryzysem gospodarczym

Członkami Światowego Stowarzyszenia Technopolii (WTA) są miasta, ośrodki akademickie i organizacje szczególnie intensywnie skupiające swą działalność na tworzeniu postępu naukowego, technologicznego i sprzyjające innowacyjności.

Dzisiejsze obrady władz World Technopolis Association wypełnia między innymi międzynarodowa konferencja „Rola innowacji w walce z kryzysem gospodarczym”. Rozpoczął ją briefing dla dziennikarzy relacjonujących przebieg Zgromadzenia.

– Dziękuję Gliwicom za dobrą organizację tego przedsięwzięcia – powiedział Yum Hong-Chul prezes WTA i burmistrz Daejeon, południowokoreańkiego miasta, które jest siedzibą WTA.

– Zaczynaliśmy od małych przedsięwzięć. Dziś WTA zrzesza 80. członków z 40. państw. Realizujemy projekty UNESCO. Nasza organizacja zarządzana jest przez lokalne samorządy – podkreślił Yum Hong-Chul. – Łączymy wysiłki miast z całego świata, żeby lepiej rozumieć i zaspokajać potrzeby ich mieszkańców.

Korea Południowa dzierży światowy prymat wśród państw przeznaczających największą część swego PKB na badania i rozwój, a Daejeon jest jednym z tych koreańskich miast, w których postęp tworzy się szczególnie intensywnie. Właśnie w tym mieście swą siedzibę ma Samsung, LG oraz inne firmy oferujące najnowocześniejsze produkty.

– Gościmy dziś w Gliwicach mera miasta, które można powiedzieć, jest najbardziej innowacyjne na świecie. To wielkie wyróżnienie dla Polski i dla Gliwic – powiedział, przybyły na konferencję prof. Jerzy Buzek.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE