PARTNER PORTALU
  • BGK

Detektyw w gdyńskim muzeum

  • AW/gdynia.pl    9 lipca 2012 - 15:06
Detektyw w gdyńskim muzeum

Siedem muzeów, tyleż samo tajemnic i jedno sekretne hasło… Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do udziału w wakacyjnej grze miejskiej, a jednocześnie w wielkiej przygodzie pt. „Detektyw w Muzeum”.
Siedem muzeów, tyleż samo tajemnic i jedno sekretne hasło… Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do udziału w wakacyjnej grze miejskiej, a jednocześnie w wielkiej przygodzie pt. „Detektyw w Muzeum”.

Jak zapowiada gdyński magistrat, uczestnicy gry wcielą się w rolę detektywów, do których zgłosił się tajemniczy emigrant.  Zwiedził wiele ciekawych miejsc i widział niejedno. Niestety, na stare lata zapadł na zagadkową i rzadką chorobę – emigrezję. Przypomina sobie jedynie fragmenty swojej przeszłości, ale pełny sens zdarzeń pozostaje nieznany. Detektywi muszą mu pomóc.

Mają za zadanie do 31 sierpnia br. odwiedzić siedem muzeów w Gdyni i w każdym z nich odnaleźć eksponaty związane z tematyką podróżniczą. Na ich podstawie będą mogli rozszyfrować zagadki związane z przeszłością emigranta. Rozwiązaniem wszystkich łamigłówek będzie sekretne słowo, które przywróci na stałe pamięć podróżnikowi.

Na detektywów czekają: Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1); Gdyńskie Muzeum Motoryzacji (Chylonia, ul. Żwirowa 2C); Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni – Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego (ul. Zawiszy Czarnego 1B); Domek Abrahama (ul. Starowiejska 30); statek-muzeum „Dar Pomorza” (Nabrzeże Pomorskie, al. Jan Pawła II); Domek Żeromskiego (Orłowo, ul. Orłowska 6); okręt-muzeum ORP „Błyskawica” (Nabrzeże Pomorskie, al. Jan Pawła II). Dla uczestników gry specjalne ceny biletów po okazaniu karty zgłoszenia.

Muzea można odwiedzić w dowolnej kolejności w wybranym terminie. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zebraniu pieczątek potwierdzających wizytę w danym muzeum należy wrzucić wypełnioną kartę zgłoszenia do specjalnej skrzynki oznaczonej naklejką „Detektyw w Muzeum”. Znaleźć ją można w każdym muzeum przy kasie lub szatni.

Grę przygotowano głównie z myślą o rodzinach i młodzieży, ale mogą w niej wziąć udział wszyscy chętni. 10 września br. spośród zgłoszeń z poprawnymi odpowiedziami zostaną wylosowane trzy bardzo atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej: www.muzeumemigracji.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.