PARTNER PORTALU
  • BGK

Dinozaury zawładną Myślęcinkiem

  • InfoBydgoszcz.pl (Sandra Federowicz)    27 września 2011 - 09:20
Dinozaury zawładną Myślęcinkiem

Kilkadziesiąt olbrzymich modeli dinozaurów i muzeum paleontologiczne to kolejne atrakcje Parku Rozrywki. Bydgoszczanie będą mogli znaleźć się w Zaginionym Świecie wiosną przyszłego roku.
Zaginiony Świat będzie składał się z muzeum paleontologicznego, sklepiku z pamiątkami, ścieżki edukacyjnej z modelami dinozaurów i wymarłych zwierząt.

Na początek w Myślęcinku pojawią się 22 eksponaty. Systematycznie zbiór będzie powiększany i docelowo stanie w parku ponad 80 gadów.

Dzięki nagłośnieniu będzie można usłyszeć także odgłosy prehistorycznych stworzeń. Znajdą się również tablice informacyjne opisujące okresy historii Ziemi, kiedy dominowały dinozaury. Każdy model będzie opatrzony odpowiednim podpisem. Dla potrzeb Zaginionego Świata w tzw. spodku powstanie muzeum i sklepik. Zwiedzający obejrzą ok. 700 eksponatów paleontologicznych. Będzie można kupić także m.in. skamieniałości i minerały.

Gości Myślęcinka do parku dinozaurów prowadzić będzie efektowna brama wejściowa.

To nie jedyna atrakcja, jaka pojawi się w Parku Rozrywki w przyszłym roku. Wzbogaci się on bowiem także w mikrokosmos, czyli park edukacyjno-rozrywkowy z modelami owadów ogromnych rozmiarów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.