PARTNER PORTALU
  • BGK

Dlaczego turyści coraz bardziej lubią Gdynię?

  • pt    28 września 2017 - 19:26
Dlaczego turyści coraz bardziej lubią Gdynię?
Gdynia najczęściej odwiedzana jest przez mieszkańców województwa pomorskiego (1 774 665 osób) i mazowieckiego (946 086 osób). (fot.gdynia.pl)

Turysta z Azji o wiele bardziej lubi Gdynię niż turysta z Afryki, a Amerykanów przyjeżdża tu dwa razy więcej niż Szwedów. Najliczniej odwiedzającą Gdynię nacją są Niemcy, a na krótkie wizyty mieszkańcy mazowieckiego wpadają do miasta z morza i marzeń o wiele częściej niż nasi sąsiedzi z kujawsko-pomorskiego czy warmińsko-mazurskiego.
• Przybywa turystów odwiedzających Gdynię.

• Gdynia najczęściej odwiedzana jest przez mieszkańców województwa pomorskiego i mazowieckiego.

• Z gości zagranicznych najliczniej przyjeżdżają tu Niemcy.

 Pierwsza połowa 2017 roku wraz z sierpniem pokazuje wzrost liczby odwiedzających Gdynię w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Dlaczego?

 - Od kilku lat rośnie zainteresowanie Gdynią wśród turystów i odwiedzających – zarówno z kraju, jak i zagranicy - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

- Miasto, do niedawna postrzegane jako przemysłowe, obecnie dywersyfikuje się gospodarczo. Wpływ na to mają też miejskie inwestycje turystyczne, m.in.: nowa siedziba Muzeum Miasta, Muzeum Emigracji, kolejka na Kamienną Górę, prywatne inwestycje, takie jak obiekt Quadrille czy hotel Marriott, modernizacja istniejących obiektów hotelowych, a przede wszystkim to, co w branży usług określa się jako najważniejsze. Mowa tu o profesjonalizmie kadry turystycznej, jakości obsługi gościa, fachowości w przygotowaniu wydarzeń i konferencji, itd. – dodaje wiceprezydent.

W 2016 roku Gdynia zleciła firmie T-Mobile Polska badanie ruchu turystycznego w mieście.

Przedmiotem analizy było przedstawienie odpowiedzi na pytania, skąd pochodzą osoby, które przebywają w Gdyni podczas miesięcy wakacyjnych.

Badanie miało charakter obserwacyjny i nie były w nim wykorzystywane ankiety. W szczególności proces nie miał charakteru eksperymentu, tylko rejestracji rzeczywistych zachowań. W celu określenia liczby osób T-Mobile przeanalizował dane ze wszystkich urządzeń, które weszły w interakcję z siecią.

W okresie od czerwca do września 2016 roku Gdynię odwiedziło 5 298 592 mieszkańców Polski i 280 957 obywateli zagranicznych. Największą popularnością, rzecz jasna, cieszyły się miesiące wakacyjne, czyli lipiec i sierpień.

Turystyka w Gdyni AD 2016

 Gdynia najczęściej odwiedzana jest przez mieszkańców województwa pomorskiego (1 774 665 osób) i mazowieckiego (946 086 osób).

Z gości zagranicznych miasto najczęściej na długi pobyt wybierali Niemcy (3 195 osób), Amerykanie (1 059 osób), Brytyjczycy (1 046 osób), Norwegowie (663 osoby), Duńczycy (654 osoby), Holendrzy (611 osób), Szwedzi (478 osób), Francuzi (446 osób), Austriacy (440 osób) i Włosi (359 osób).

Gdynia gościła nawet 8 osób z wyspy Mauritius, ale tylko po jednej z Mołdawii i Czarnogóry (chodzi o pobyt co najmniej 3-dniowy).

 Imprezy kulturalne i sportowe

Warto podkreślić, że na wizerunek i ruch turystyczny w Gdyni znaczny wpływ mają imprezy kulturalne i sportowe. Te, które generują największy ruch to: Open'er Festival, Cudawianki – Lato zaczyna się w Gdyni, Festiwal Globaltica, Ladies’ Jazz Festival i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych oraz wydarzenia sportowe, niejednokrotnie gromadzące międzynarodową publiczność.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.