PARTNER PORTALU
  • BGK

Dłuższe plażowanie na rynku w Krośnie

  • KrosnoCity.pl    5 sierpnia 2013 - 11:58
Dłuższe plażowanie na rynku w Krośnie

Letnie plażowanie na rynku w Krośnie zostanie wydłużone jeszcze do 11 sierpnia. Zabawa z plażą na Starówce rozpoczęła się pod koniec czerwca i miała trwać zaledwie do 7 lipca. Okazała się jednak strzałem w dziesiątkę. Plaża zbiera pozytywne opinie, a inne miasta zaczynają zazdrościć tego pomysłu.
- Dla nas realizacja pomysłu Letnie plażowanie z Grupą Why Not TRAVEL na Rynku w Krośnie to był strzał w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu jaki osiągnęliśmy wspólnie z naszymi Partnerami Głównymi Royal Hall oraz Malbud jak i Urzędem Miasta, RCKP i OBI. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy cel jaki zakładaliśmy w momencie planowania tej inicjatywy. Chcieliśmy spowodować aby Rynek miasta ożył, aby jeszcze więcej osób, rodzin z dziećmi chciało przyjść na Rynek i spędzić tam wolny czas. I to nam się udało - mówi Łukasz Szuba z działu Marketingu Grupy Why Not Travel.

Także Urząd Miasta pozytywnie ocenia pomysł zorganizowania plaży i boiska do piłki plażowej na Rynku. Powyższa inicjatywa przyczyniła się do ożywienia krośnieńskiej Starówki. Prezydent dziękował organizatorom podczas "Świet(l)nego Miasta", imprezy upamiętniającej zapalenie pierwszej lampy naftowej przez Ignacego Łukasiewicza.

W trakcie plażowania na Rynku odbył się tydzień imprez, który przyciągał tłumy ludzi. Zawody w piłkę plażową, Festiwal "Jak dobrze wyglądać na plaży", festiwal dziecięcy czy różnego rodzaju pokazy, które były zakończone pokazem teatru ognia w niedzielę 7 lipca oraz takie punkty programu jak "Prezydent czyta dzieciom" spowodowały jeszcze większe zainteresowanie plażą i boiskiem sportowym.

- Cieszymy się, ponieważ na wszystkie nasze pomysły krośnianie reagowali bardzo pozytywnie i chętnie w nich brali udział, co dla nas jako organizatorów jest bardzo ważne ponieważ lubimy pracować jak ktoś to docenia - mówi Łukasz Szuba z Why Not Travel.

Pozytywny odbiór plażowania na Rynku potwierdza też Urząd Miasta. - Jeszcze przed rozpoczęciem budowy plaży i boiska wpłynęła jedna negatywna  opinia. W trakcie funkcjonowania boiska urząd nie otrzymał żadnej negatywnej opinii - informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy UM Krosna.

W samych zawodach piłki plażowej wzięło udział 16 drużyn juniorów i 12 seniorów. Zawody cieszyły się powodzeniem oraz przyciągnęły licznych kibiców. W turnieju ufundowano atrakcyjne zawody, a sami uczestnicy stwierdzili, że chętnie wezmą udział w kolejnej edycji. Oczywiście o ile zostałaby zorganizowana. Na razie jest za wcześnie, żeby zagwarantwać, że w przyszłe wakacje na krośnieńskim Rynku także pojawi się plaża. - Potwierdzam iż trwają rozmowy abyśmy taką plażę i imprezy jej towarzyszące zorganizowali w przyszłym roku - mówi nie zdradzając szczegółów Łukasz Szuba z działu Marketingu Grupy Why Not Travel.

Tymczasem plażowanie na Rynku podpatrzyły już inne miasta. Pomysł jest komentowany, pojawiają się głosy, żeby w Sanoku czy Rzeszowie też zorganizować podobną plażę.

"Plaża na Rynku w Krośnie okazała się hitem. Rzeszów też tak zrobi?" - zastanawia się Gazeta.pl, a portal isanok.pl pyta o możliwość skopiowania pomysłu dla Sanoka. W komentarzu pod artykułem mysiowa napisała: "Świetny pomysł! Widać jak niewiele trzeba aby zobaczyć uśmiech dziecka na twarzy! Uważam,że Sanok też powinien mieć własną plażę, tym bardziej że dzieci z śródmieścia nie mają placu zabaw ani piaskownicy ani basenu w którym mogli by się schłodzić w upalne dni! Więc do dzieła Radni i zróbcie naszą plaże i to na dłuższy okres !".

W Rzeszowie komentarze są bardziej sceptyczne i uszczypliwe wobec władz Rzeszowa. Np. morda_ty_nasza napisał: "Rzeszów nie zrobi piaskownicy z prostego powodu. Krosno było pierwsze, więc to nie jest już oryginalny pomysł. A stolicy innowacji po prostu nie wypada bezczelne skopiowanie czyjejś koncepcji :P". Nie brak tam też złośliwych komentarzy wyśmiewających zarówno dziennikarzy, którzy podjęli temat, jak i sam pomysł zrealizowany w Krośnie. Czyżby zawiść?

Jednak równocześnie sama grupa Why Not Travel już spotkała się z pozytywnym odzewem i ze wstępnym zainteresowaniem plażowaniem na Rynku z innych miast - Mieliśmy kilka telefonów lecz żadnej konkretnej propozycji nie otrzymaliśmy - stwierdza Łukasz Szuba.

Jak dowiedziała się redakcja KrosnoCity, lipcowe plażowanie na Rynku, które początkowo miało trwać tylko do 7 lipca zostanie przedłużone jeszcze do 11 sierpnia. W późniejszym terminie na Rynku planowane są kolejne przedsięwzięcia, prowadzone będą już przygotowania do "Karpackich Klimatów".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.