PARTNER PORTALU
  • BGK

Dni Austrii w Toruniu

  • wer/www.um.torun.pl    2 listopada 2011 - 19:56
Dni Austrii w Toruniu

Już po raz jedenasty Towarzystwo Polsko - Austriackie w Toruniu zaprasza swoich członków, przyjaciół, sympatyków i wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z Austrią na „Dni Austrii”. Uroczystość odbędzie się 4 listopada w sali mieszczańskiej ratusza.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli ambasador Austrii w Polsce, prezydent miasta Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta)  i marszałek województwa kujawsko-pomorskiego (oceń działania marszałka).

- Tegoroczne ''Dni Austrii''  mają  szczególnie uroczysty charakter w związku z jubileuszem 15-lecia działalności Towarzystwa Polsko Austriackiego w Toruniu.  Oddział w Toruniu organizuje dla swoich członków i sympatyków otwarte  spotkania poświęcone polonikom austriackim, muzyce, literaturze i filmowi austriackiemu, dziedzictwu naturalnemu i kulturalnemu, a także ważnym postaciom i wydarzeniom historycznym związanym ze wspólnymi dziejami Polski i Austrii - mówi prezes toruńskiego oddziału TPA Danuta Samsel.

Merytorycznym tematem  przewodnim XI Dni Austrii jest Großglockner Hochalpenstraße - alpejska droga wysokogórska i jej otoczenie - Park Narodowy Wysokie Taury.

Ponadto już  po raz siódmy,  podczas „Dni Austrii” odbędzie się finał konkursu dla uczniów toruńskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym roku pod hasłem „Großglockner Hochalpenstraße, jedna z najpiękniejszych alpejskich  tras wysokogórskich”.

Wieczór urozmaici taniec austriacki wykonany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Toruniu oraz choreografia „Symbol” w wykonaniu korporacji tanecznej „Baby Jagi” z Młodzieżowego Domu Kultury. Jak co roku, na wszystkich uczestników „Dni Austrii” czekają niespodzianki, konkursy i nagrody.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.