PARTNER PORTALU
  • BGK

Dni Rosji w Opolu

  • KB    4 marca 2010 - 15:31
Dni Rosji w Opolu

Na Uniwersytecie Opolskim 4 marca zainaugurowane zostały Dni Rosji na Opolszczyźnie.
Obchody Dni Rosji rozpoczęły się otwarciem wystawy fotograficznej „Moskwa – Sankt Petersburg w obiektywie opolskich studentów i wykładowców”. Zgromadzone fotografie są pokłosiem ubiegłorocznego wyjazdu młodych ludzi do Rosji.

Podczas uroczystości Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Polska-Wschód przyznał nagrodę honorową  - Medal „Mickiewicz-Puszkin” profesorom Uniwersytetu Opolskiego: Teresie Smolińskiej i Bronisławowi Kodzisowi, za popularyzację kultury oraz zagadnień związanych z pograniczem i wielokulturowością.

We wrześniu ubiegłego roku marszałkowie województw brali udział w Forum Regionów Rosji i Polski, które odbywało się w Moskwie, w tym roku w maju nastąpi rewizyta rosyjskich gości w Warszawie. Także Opolszczyzna – jako jedno z sześciu województw – będzie na swoim terenie gościć delegację rosyjską. Marszałek stwierdził, że przyszłość należy do młodych, dlatego ważne jest, byśmy się lepiej poznawali i rozumieli, gdyż służy to budowaniu wspólnej przyszłości.

Organizatorami uroczystości są: Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki w Warszawie oraz Uniwersytet Opolski, a także Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Muzeum Śląska Opolskiego i  Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Oplu-Łambinowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.