PARTNER PORTALU
  • BGK

Dni Województwa Lubuskiego w Gorzowie i Łagowie

  • PAP    20 maja 2011 - 20:44

W Gorzowie Wielkopolskim i Łagowie odbędą się tegoroczne Dni Województwa Lubuskiego, podczas których wystąpią gwiazdy polskiej muzyki - Henryk i Dorota Miśkiewiczowie, Ania Dąbrowska, Czesław Mozil. Będzie też wspólny koncert jazzmanów z całego regionu.
Dni Województwa Lubuskiego rozpoczną się 27 czerwca w Gorzowie "Lubusko-brandenburską debatą europejską" z udziałem władz regionu i zagranicznych gości. Tematem dyskusji będzie współpraca polsko-niemiecka, działalność samorządów i rola euroregionów we wspieraniu współpracy na lubusko-brandenburskim pograniczu.

Jak poinformowali w piątek organizatorzy, na następny dzień w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy zaplanowano koncert urodzonego w Żaganiu saksofonisty Henryka Miśkiewicza i jego córki, wokalistki i skrzypaczki Doroty.

30 czerwca impreza przeniesie się do Łagowa, a hasłem przewodnim tego dnia będzie "Lubuskie militarnie". Powstanie miasteczko wojskowe, w którym swoje stoiska zaprezentuje m.in. Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Lubuskie Muzeum Wojskowe.

1 lipca w łagowskim amfiteatrze odbędzie się wspólne muzykowanie jazzmanów z całego województwa pod wodzą dyrygenta Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego Jerzego Szymaniuka z Zielonej Góry i szefa Jazz Clubu Pod Filarami Bogusława Dziekańskiego z Gorzowa Wlkp. "Będą muzycy z północy i południa regionu. Całość będzie miała charakter jam session" - powiedział Dziekański w piątek na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Tego dnia na scenie pojawią się także zielonogórscy finaliści programu "Bitwa na głosy" współpracujący z Urszulą Dudziak oraz gwiazda wieczoru - Czesław Mozil.

2 lipca przebiegać będzie pod hasłem "Młode Lubuskie", a Jurek Owsiak będzie promował 17. Przystanek Woodstock, który odbędzie się na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wieczorem odbędzie się koncert galowy "Lubuskiego Lata Filmowego", w którym wystąpi wokalistka jazzowa Anna Serafińska, pianista Andrzej Jagodziński i saksofonista Henryk Miśkiewicz z towarzyszeniem sekcji rytmicznej i 18-osobowej orkiestry. Zaśpiewa też Ania Dąbrowska.

"Mała akademia Jedi", "Mała Akademia Imperium", "Gry bitewne" - to atrakcje przygotowane na 3 lipca dla miłośników fantastyki. Wieczorem zaprezentują się kabarety - przedstawiciele Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego w programie o tematyce filmowej.

W tym roku będzie to 12. edycja Dni Województwa Lubuskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.