PARTNER PORTALU
  • BGK

Do Cannes z Euro 2012 i z Chopinem

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    10 lutego 2010 - 07:36
Do Cannes z Euro 2012 i z Chopinem

Stolica ma pokazać na targach na Lazurowym Wybrzeżu, że Polska nie daje się kryzysowi.
W tym roku na Międzynarodowych Targach Nieruchomości w Cannes Warszawa wyjdzie z podziemia. Będzie miała stoisko na parterze pałacu festiwalowego, a nie – jak było od lat – w piwnicy – informuje „Życie Warszawy”.

Polska, a więc także Warszawa, jest w tym roku gościem honorowym targów, które odbędą się 16-19 marca. Razem z Gdańskiem, Wrocławiem i Poznaniem stolica będzie promować Euro 2012 i inwestycje na mistrzostwa. Jako miasto dodatkowe wcisnął się tam jeszcze Kraków.

Dwa lata temu w targach w Cannes wzięło udział ponad 30 tys. osób. Rok temu był kryzys i zastój – tylko 18 tys. Ten rok ma być pierwszy w warunkach ożywienia na rynku inwestycji.

„ Gdy w 2009 r. mówiliśmy w Cannes, że Warszawa nie daje się kryzysowi, nikt w to nie wierzył. Teraz w tym kontekście piszą o nas największe gazety francuskie i jedziemy to udowodnić” – powiedział „Życiu Warszawy” rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk.

Samorząd zapłaci za wystrój stoiska 500 tys. zł. Za miejsce – 130 tys. euro. Atrakcją dla wystawców ma być koncert muzyki Chopina w wykonaniu Janusza Olejniczaka. Do Cannes pojedzie dziewięć osób z ratusza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.