PARTNER PORTALU
  • BGK

Do końca 2011 r. samorządy wojewódzkie przejmą 12 szpitali wojskowych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    19 lutego 2010 - 07:10
Do końca 2011 r. samorządy wojewódzkie przejmą 12 szpitali wojskowych

Zmiana właściciela wiąże się z profesjonalizacją armii. Resort obrony uważa, że do leczenia żołnierzy wystarczy osiem szpitali z 20, jakie ma.
Rozmowy o zmianie właściciela 114 Szpitala Wojskowego w Przemyślu są prowadzone z zarządem województwa od ubiegłego roku. Urząd marszałkowski chce mieć pełną informację o sytuacji finansowej placówki. Problemem może być jej infrastruktura, bo budynki wymagają remontu.

Również marszałek woj. wielkopolskiego jest po wstępnych uzgodnieniach z resortem obrony w sprawie przejęcia 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu. Placówką interesuje się też Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

„To dobry szpital, ale wymaga remontu. Zakładamy, że placówka wykonywałaby dotychczasowy zakres usług i zwiększona zostałaby liczba łóżek na oddziale dziecięcym, bo tych akurat w regionie brakuje” – powiedziała „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Krystyna Poślednia, wicemarszałek Wielkopolski.

Zmiana właściciela umożliwiłaby szpitalom resortowym przekształcenie w spółki oraz skorzystanie z tzw. rządowego planu B i spłatę części długów. Możliwość taką mają tylko te, które należą do samorządu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.