PARTNER PORTALU
  • BGK

Do końca sierpnia można korzystać z sezonowych atrakcji stolicy

  • PAP    26 sierpnia 2011 - 09:50
Do końca sierpnia można korzystać z sezonowych atrakcji stolicy

Rejs statkiem do Serocka, „spacer” tramwajem wodnym, przeprawy promowe przez Wisłę oraz przejażdżka omnibusem konnym po Starym Mieście – to tegoroczna oferta Warszawskich Linii Turystycznych.
Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, mimo niesprzyjającej pogody i krótszego sezonu turystycznego, więcej osób niż w zeszłym roku skorzysta z atrakcji WLT. Według organizatorów to rezultat interesującej oferty oraz niewygórowanych cen biletów. Dotąd ponad 47 tys. osób skorzystało z tych form spędzenia wolnego czasu.

Jedną z propozycji Warszawskich Linii Turystycznych jest rejs z Warszawy do Serocka. Statek Zefir wypływa o godz. 9 rano z przystani Podzamcze i około południa przypływa na miejsce. Tam pasażerowie mają ok. 1,5 godz. na zwiedzanie miasta i odpoczynek. Powrót do stolicy przewidziany jest na godz. 18. W sezonie statek pływa w piątki, weekendy i dni świąteczne i zabiera na pokład 110 pasażerów. Na pokładzie znajduje się grill i bufet z napojami.

Do końca sierpnia codziennie z Podzamcza do Grubej Kaśki kursuje tramwaj wodny Wars. Na trasie znajdują się przystanki: na Podzamczu przy River Cafe, przy moście Poniatowskiego i na Cyplu Czerniakowskim. Środowym i czwartkowym rejsom o godz. 13 i 15 towarzyszy muzyka na żywo.

Kolejną atrakcją WLT są przeprawy promowe na Wiśle, które znajdują się: na wysokości Podzamcza (prom Pliszka, dopływa na plażę przy zoo) oraz Cypla Czerniakowskiego (prom Słonka, dopływa na Saską Kępę, plaża przy ulicy Krynicznej). Promy kursują od maja do końca sierpnia co 20 minut w godz. 12.00-20.00 od poniedziałku do piątku, a w weekendy i dni świąteczne w godz. 10.00-20.00.

Po Wiśle kursuje również prom Turkawka łączący Łomianki i Nowodwory (od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-20.00, w weekendy i dni świąteczne w godz. 10.00-19.00) oraz prom Inka łączący plażę na wysokości Stadionu Narodowego z lewym brzegiem Wisły na wysokości mostu Poniatowskiego (od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00, w weekendy i dni świąteczne w godz. 10.00-19.00). Każdy z promów wyposażony jest w stojaki rowerowe.

Do końca sierpnia, po ulicach Starówki kursować będą także dwa konne omnibusy – piętrowy i parterowy. Ich trasa wiedzie z Placu Zamkowego przez Podwale i ulicę Freta do Rynku Nowego Miasta, a następnie ulicami Freta, Świętojerską, Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera do Placu Zamkowego. Czas przejazdu wynosi ok. 1 godz. Do końca sierpnia kursują one przez cały tydzień, oprócz poniedziałków.

Przeprawy promowe są bezpłatne. Cena biletu na całodzienną wyprawę do Serocka wynosi 36 zł., dwugodzinny rejs tramwajem wodnym – 18 zł., a za przejażdżkę omnibusem konnym płaci się 14 zł. Podane ceny dotyczą biletów normalnych. Ceny biletów ulgowych i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.