PARTNER PORTALU
  • BGK

Do Torunia za pół ceny

  • PAP    20 września 2012 - 17:49
Do Torunia za pół ceny

Ponad 100 przedsiębiorców i instytucji zgłosiło swój udział w akcji "Toruń za pół ceny" organizowanej przez władze miasta. Od piątku, przez trzy dni, mieszkańcy i turyści skorzystają z atrakcji miasta taniej niż zazwyczaj i wybiorą zdobywcę "Korony smakosza".
"Ideą akcji jest ożywienie Starego Miasta i zintegrowanie społeczności lokalnej, w tym przede wszystkim przedsiębiorców prowadzących tu działalność gospodarczą. Obniżenie cen o 50 procent w restauracjach, klubach, hotelach, muzeach ma przyciągnąć na toruńską starówkę turystów i zachęcić mieszkańców do wyjścia z domu i skorzystania z atrakcji, jakie na ten szczególny weekend przygotowano" - podkreślił w czwartek dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta Andrzej Szmak.

Jak zaznaczył, wybór terminu akcji na 21-23 września nie był przypadkiem. "Taka data stanowić będzie przedłużenie kończącego się zazwyczaj w połowie września sezonu turystycznego" - zaznaczył Szmak.

Udział w przedsięwzięciu potwierdziło ponad sto zaproszonych firm, w tym hotele, restauracje, kawiarnie, kluby, instytucje kulturalne i sportowe, firmy związane z branżą rozrywkową. Wśród partnerów znalazły się podmioty związane z akcją od początku, jak i te, które niedawno rozpoczęły swoją działalność.

Zgłoszone punkty partnerskie obniżą ceny poszczególnych produktów i usług o 50 proc. Rabat nie musi obejmować całego asortymentu - partner może przygotować specjalną propozycję, która stanowi część jego stałej oferty. Warunkiem obligatoryjnym jest jednak obniżenie cen o połowę.

"W tak bogatej bazie każdy znajdzie coś dla siebie. Za połowę ceny będzie można odwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne, wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem, czy podziwiać panoramę toruńskiej starówki z pokładu statku. Smakosze będą mieli możliwość posmakowania specjałów toruńskich restauratorów, a klubowicze bawić się na niezapomnianych imprezach. Najmłodsi zaś będą mogli hasać do woli w jednym z centrów zabaw" - przypomniał dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.

W tym roku "Toruniowi za pół ceny" towarzyszy plebiscyt "Korona Smakosza", adresowany do gości toruńskich lokali gastronomicznych. Głosujący będą oceniać restauracje, a nagrody są przewidziane zarówno dla klientów, jak i restauratorów. Lokal, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie "Koronę Smakosza". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: