PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowa kasa na bezpieczeństwo w zachodniopomorskim

  • AT    29 października 2012 - 21:00
Dodatkowa kasa na bezpieczeństwo w zachodniopomorskim

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie otrzymała 50 tys. złotych z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dofinansowanie zostało przeznaczone w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie województwa.
W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej działania sezonowe policji rozpoczęły się wcześniej niż zazwyczaj. Część środków finansowych wykorzystano na zabezpieczenie infrastruktury przebiegającej przez obszar Województwa, a ok. 500 policjantów z Zachodniopomorskiego oddelegowano do miast gospodarzy.

Zarząd Województwa mając na względzie te wydatki przychylił się do prośby komendanta Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i przekazał 50 000 złotych dotacji.

Pieniądze zostały przeznaczone na zakup materiałów dla techników kryminalistyki, materiałów, odczynników i oprogramowania do Laboratorium Kryminalistyki Komedy Wojewódzkiej Policji, sprzętu, programów i wyposażenia pozwalającego na monitoring cyberprzestrzeni, materiałów budowlanych oraz realizację prac remontowych w strefach wejściowych  oraz punktach obsługi turystów – dyżurkach jednostek policji, a także zakup materiałów biurowych.

Pieniądze przekazano w ramach Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego do 2020 roku, zakładającej realizację celu strategicznego nr 6: „Wzrost tożsamości i spójności społecznej regionu”, w skład którego wchodzi realizacja celu kierunkowego 6.3: „Wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego”, poprzez takie działania jak m.in.: zwiększenie bezpieczeństwa publicznego i niwelowanie jego zagrożeń. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.