PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowa ochrona przy gdańskiej fontannie

  • PAP    13 czerwca 2012 - 16:13
Dodatkowa ochrona przy gdańskiej fontannie

Ze względów bezpieczeństwa fontanna Neptuna przy Długim Targu w Gdańsku będzie dodatkowo chroniona. "Nie chodzi o odnowioną figurę, ale o bezpieczeństwo osób, które próbują wspiąć się na pomnik króla mórz" - tłumaczą przedstawiciele miasta.
Emilia Salach z Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego w Gdańsku poinformowała podczas konferencji prasowej we środę, że "potrzebne jest odgrodzenie Neptuna w gorących momentach od kibiców, dla ich własnego bezpieczeństwa".

Zdaniem przedstawicielki sztabu organizacyjnego coraz częściej zdarzają się bowiem w Gdańsku wypadki, gdy kibice wchodzą na wysoką (ok. 6 metrową - red.) misę i figurę króla mórz. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne, bowiem ogrodzenie fontanny ma bardzo ostre zakończenie.

Neptuna będzie chroniła w czasie meczów rozgrywanych w Gdańsku i meczów polskiej reprezentacji oraz po nich firma ochroniarska. Po raz pierwszy fontanna będzie miała wzmocnioną ochronę już w czwartek popołudniu, kiedy w Gdańsku odbędzie się mecz Hiszpania-Irlandia - informowała Emilia Salach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.