PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe patrole sokistów w pociągach

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    14 listopada 2012 - 07:27
Dodatkowe patrole sokistów w pociągach

W pociągach, w których kieszonkowcy regularnie okradali pasażerów pojawiły się dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei (SOK). Do Kołobrzegu, Przemyśla, Szczecina i Świnoujścia podróżni jeżdżą pod opieką umundurowanych sokistów.
Franciszek Florek z krakowskiej SOK liczy, że mundurowi będą oddziaływać prewencyjnie i przestępcy nie będą chcieli kraść w warunkach zwiększonego ryzyka - informuje „Dziennik Polski".

„Sprawcy nie szukają wrażeń, chodzi im o łatwy zysk. Służby sokistów w zagrożonych pociągach zaplanowaliśmy na miesiąc, ale prawdopodobnie będą kontynuowane" - mówi. Jak podkreśla, kolej chce przekazać jasny komunikat, że pasażer może czuć się bezpiecznie.

Sprawdzonym sposobem zwalczania kieszonkowców są akcje nieumundurowanych funkcjonariuszy. Jak zapowiada rzecznik Komendy Głównej SOK Paweł Boczek, „tajniacy" nie znikną z pociągów.

„Patrole w mundurach będą przeciwdziałały przestępstwom, ale sokiści w cywilnych ubraniach najlepiej radzą sobie z ujmowaniem sprawców dokonanych kradzieży" - wyjaśnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2012-11-15 08:03:47

    Oooo ! Sokiści też bywają Umundurowani ? A ongiś byli tylko, Normalnie odziani. Taki się jak g.... Do gliny przyczepił, A przy wysiadaniu Mandacik Ci wlepił. Niech wreszcie ta sprawa Będzie oczywistą: Każdy przyjemniaczek, Może być sokistą.