Dolnośląska biblioteka wypożycza czytniki do e-booków

Czytelnicy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu od wtorku mogą - oprócz książek - pożyczać czytniki do e-booków. Wypożyczenie urządzenia na miesiąc jest bezpłatne. To pierwsza publiczna placówka w regionie, która udostępnia czytniki.

Jak powiedziała zastępca dyrektora biblioteki Jolanta Ubowska, celem tej oferty jest przyzwyczajenie czytelników do nowej formy książki i wzbogacenie oferty czytelniczej.

"Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkich stać na to, by kupić czytnik, więc postanowiliśmy naszym czytelnikom umożliwić dostęp do tej formy książki, dlatego bezpłatnie wypożyczamy im czytniki" - dodała Ubowska.

Zauważyła, że decyzja o zakupie i wypożyczaniu czytników oparta została również na analizie korzystania z bibliotecznych zasobów e-booków. Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego wspólnie z 54 placówkami w całym regionie udostępnia od trzech lat w wersji elektronicznej ponad dwa tysiące tytułów. Czytelnik otrzymuje w bibliotece hasło dostępu, dzięki któremu może na własnym komputerze korzystać z konkretnego tytułu.

"Zauważamy, że nasi czytelnicy coraz chętniej i częściej sięgają po e-booki. Dzięki wypożyczonemu u nas czytnikowi będą mogli teraz skorzystać z książek oferowanych w różnych bezpłatnych bazach, a takich stron internetowych jest coraz więcej" - powiedziała Ubowska.

Wypożyczenie czytnika na miesiąc jest bezpłatne, natomiast za przedłużenie tego wypożyczenia trzeba już będzie zapłacić. Biblioteka zakupiła 28 urządzeń w ramach projektu, który sfinansował samorząd wojewódzki. "Mamy zamiar kontynuować projekt i kupić kolejne urządzenia" - dodała wicedyrektor.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego jest instytucją kultury samorządu województwa dolnośląskiego. Ma w swoich zasobach ponad 500 tysięcy tradycyjnych książek, kilka tysięcy nagrań muzycznych w zasobach fonoteki. Instytucja prowadzi też działalność wystawienniczą m.in. Galerię pod Plafonem. Ma 12 tysięcy stałych czytelników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE