PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląski sejmik przyznał nagrody kulturalne Silesia

  • PAP/MIW    14 lipca 2016 - 14:27
Dolnośląski sejmik przyznał nagrody kulturalne Silesia

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska podczas koncertu. (fot. : www.youtube.pl)

• Sejmik woj. dolnośląskiego przyznał nagrody kulturalne Silesia 
• Wyróżnienia otrzymali: Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, piosenkarka i wokalistka grupy „Tercet Egzotyczny” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.
• Laureaci otrzymają nagrody finansowe.
Jak podkreślił w uzasadnieniu uchwały o przyznaniu tegorocznych nagród kulturalnych Silesia przewodniczący sejmiku Paweł Wróblewski, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska to "ikona polskiej popkultury, nierozerwalnie związana z Wrocławiem i godnie reprezentująca region na całym świecie".

Przypomniano, że wraz z powstałą w 1963 r. grupą "Tercet Egzotyczny" nagrała 27 albumów, z których 17 uzyskało status złotej płyty, 3 z nich status platynowej płyty i jeden - diamentowej. Podkreślono, że największy przebój piosenkarki "Pamelo wróć" jest hitem na całym świecie.

Powstałe w 1996 r. Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska wyróżniono "za integrację Dolnoślązaków oraz promocje regionu za granicą".

Członkowie organizacji stworzyli m.in. pierwszy portal internetowy promujący region, współpracują z organizacjami i samorządami na rzecz zagranicznej promocji, zorganizowali kilkanaście edycji Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego oraz współorganizują Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej.

Przyznawana przez samorząd woj. dolnośląskiego nagroda kulturalna Silesia wynosi 20 tys. zł dla osoby fizycznej i 100 tys. zł dla organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2016-07-15 11:06:49

    Żydzi nagradzają gojów, których kupili sobie za judaszowe srebrniki! To się nazywa "usypianie trąby"! Szalom!