PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie. Ewakuacja pond 2 tys. osób po znalezieniu niewybuchów w Dzierżoniowie

  • pt/pap    13 lutego 2018 - 09:01
Dolnośląskie. Ewakuacja pond 2 tys. osób po znalezieniu niewybuchów w Dzierżoniowie
Ewakuacja może potrwać cały dzień, ponieważ nie wiadomo, ile potrwa akcja saperów (fot.policja.pl)

Ponad 2 tys. osób musi we wtorek opuścić swoje domy z okolic mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie, po tym, jak podczas prac budowlanych znaleziono paczki, prawdopodobnie z pochodzącym z czasów II wojny światowej trotylem.
To druga taka ewakuacyjna w ciągu kilku miesięcy w tym miejscu. W listopadzie ubiegłego roku również znaleziono pod tym mostem paczki z trotylem.

Obszar objęty ewakuacją to teren zamknięty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Marcin Ząbek, mieszkańcy muszą opuścić swoje domy do godziny 9. "Obszar objęty ewakuacją pokrywa się z tym z listopada, wówczas domy i lokale usługowe opuściło ponad 2 tys. osób" - powiedział policjant.

Ewakuacja może potrwać cały dzień, ponieważ nie wiadomo, ile potrwa akcja saperów. W znalezionych paczkach prawdopodobnie znajduje się trotyl. "To na razie podejrzenia, zawartość tych paczek stwierdzą saperzy" - powiedział oficer prasowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.