PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie instytucje i organizacje kultury dostaną łącznie 4,3 mln zł

  • AT    19 marca 2015 - 11:19
 Dolnośląskie instytucje i organizacje kultury dostaną łącznie 4,3 mln zł
Największe wsparcie uzyskało Muzeum Narodowe we Wrocławiu (Muzeum Narodowe we Wrocławiu, fot.wikipedia.org/Barbara Maliszewska)

Zarząd województwa dolnośląskiego przekaże instytucjom i organizacjom kultury z regionu blisko 4,3 mln zł. pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach refundacji części kosztów remontu Pawilonu Czterech Kopuł.
Otrzymane z ministerstwa dodatkowe środki zarząd województwa rozdysponował na bieżące działania i projekty kulturalne realizowane na Dolnym Śląsku. Największe wsparcie uzyskało Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Przekazane instytucji 1,1 mln złotych wydane zostaną na wyposażenie przestrzeni wystawienniczych w Pawilonie Czterech Kopuł.

Większość pozyskanych środków, czyli około 2,3 mln złotych, przeznaczono na wkład samorządu do realizacji 38 projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów operacyjnych Narodowej Strategii Kultury.

Decyzją zarządu województwa Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze otrzyma ponad 200 tys. zł, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – po 300 tys. zł, Opera Wrocławska – 390 tys. złotych, a Narodowe Forum Muzyki – ponad 400 tys. zł.

Nie zapomniano też o mniejszych miejscowościach. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju dostanie z budżetu województwa dotację w wysokości 100 tys. zł, m.in. na rozbudowę kolekcji.

- W listopadzie zapewniałem, że podejmiemy wszelkie starania, aby przywrócić finansowanie dolnośląskiej kultury na poziomie 100 proc. z poprzedniego roku, przeznaczając na ten cel niezaplanowane wolne środki w budżecie województwa. I tak się sukcesywnie dzieje - skomentował decyzję zarządu Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dzięki dodatkowym funduszom członkowie zarządu zadecydowali również o wznowieniu finansowania Dolnośląskiego Konkursu Filmowego oraz o udzieleniu wsparcia projektom „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” oraz „Studio Wschód”, realizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu we współpracy z TVP Wrocław.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glwss, 2015-03-19 14:46:38

    Ale to już ostatnia przedwyborcza kiełbasa Panie Parzybylski! Kasy za rok nie będzie i deficyt sięgnie nie 10 mln ale 35 mln, i Pan o tym wie!