PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie. Przedszkolanka podejrzana o znęcanie się nad niepełnosprawnym dzieckiem

  • PAP/AK    6 marca 2018 - 14:06
Dolnośląskie. Przedszkolanka podejrzana o znęcanie się nad niepełnosprawnym dzieckiem

Prokuratura postawiła 55-letniej przedszkolance zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad 6-letnim, niepełnosprawnym chłopcem, uczęszczającym do przedszkola integracyjnego w Głogowie (Dolnośląskie). Kobieta - zdaniem śledczych - miała m.in. zaklejać chłopcu usta taśmą klejącą.
Jak powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn, śledztwo ws. psychicznego i fizycznego znęcania się nad chłopcem przez przedszkolankę zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez dyrektor niepublicznego przedszkola integracyjnego.

"Prokurator postawiła przedszkolance zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad nieporadnym ze względu na swoją niepełnosprawność chłopcem poprzez zaklejanie mu ust taśmą klejącą oraz krępowanie do krzesła przy pomocy tej taśmy" - powiedziała PAP prok. Tkaczyszyn.

O zachowaniu przedszkolanki dyrekcję przedszkola poinformowali rodzice. Prok. Tkaczyszyn powiedziała, że w śledztwie został zabezpieczony monitoring.

55-letniej Elżbiecie K. grozi do 8 lat więzienia. Prokuratura zastosowała wobec kobiety dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju; podejrzana nie może też zbliżać się do pokrzywdzonego chłopca oraz ma zakaz sprawowania opieki nad dziećmi. Została zwolniona z niepublicznego przedszkola.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.