PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Ratownicy GOPR otrzymali nowe quady

  • PAP/jm    11 lutego 2017 - 11:29
Dolnośląskie: Ratownicy GOPR otrzymali nowe quady
Ratownicy GOPR otrzymali nowy sprzęt. (fot. GOPR)

• Siedem quadów ratownikom GOPR przekazała w sobotę (11 lutego) w Szklarskiej Porębie firma ubezpieczeniowa PZU w ramach akcji „Bezpieczna zima z GOPR”.
• Ma ona poprawić bezpieczeństwo turystów i narciarzy.
W sobotę (11 lutego) w Szklarskiej Porębie (dolnośląskie) Paweł Surówka, prezes PZU Życie przekazał ratownikom Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego siedem quadów, które trafią do siedmiu grup regionalnych GOPR. Są to grupy: Bieszczadzka, Krynicka, Podhalańska, Jurajska, Beskidzka, Wałbrzysko-Kłodzka i Karkonoska.

Jak podano, to element akcji "Bezpieczna zima z GOPR", w której ubezpieczyciel uczestniczy w ramach podpisanej umowy z GOPR i będzie ona obowiązywała do 2019 r. Przewiduje nie tylko wsparcie sprzętowe, ale również organizowanie szkoleń i upowszechnianie wśród turystów wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w górach.

Czytaj też: Ferie to gorący okres dla goprowców. Rośnie liczba interwencji

Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak powiedział, że pozyskany pojazd będzie bardzo przydatny w pracy ratowników.

- Możliwość montażu gąsienic pozwala nam na nim działać również w warunkach zimowych. To bardzo nowoczesny sprzęt, który będzie pomocny w działaniu i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa turystów oraz usprawni akcje ratownicze - mówił Czubak.

Grupa Karkonoska GOPR liczy 17 zawodowych ratowników i 68 ratowników-ochotników. W 2016 r. podjęła na terenie Karkonoszy 473 interwencje. Od początku tego roku ratownicy interweniowali już 45 razy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.