Dolnośląskie: Ratownicy GOPR otrzymali nowe quady

• Siedem quadów ratownikom GOPR przekazała w sobotę (11 lutego) w Szklarskiej Porębie firma ubezpieczeniowa PZU w ramach akcji „Bezpieczna zima z GOPR”.
• Ma ona poprawić bezpieczeństwo turystów i narciarzy.
Dolnośląskie: Ratownicy GOPR otrzymali nowe quady
Ratownicy GOPR otrzymali nowy sprzęt. (fot. GOPR)

W sobotę (11 lutego) w Szklarskiej Porębie (dolnośląskie) Paweł Surówka, prezes PZU Życie przekazał ratownikom Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego siedem quadów, które trafią do siedmiu grup regionalnych GOPR. Są to grupy: Bieszczadzka, Krynicka, Podhalańska, Jurajska, Beskidzka, Wałbrzysko-Kłodzka i Karkonoska.

Jak podano, to element akcji "Bezpieczna zima z GOPR", w której ubezpieczyciel uczestniczy w ramach podpisanej umowy z GOPR i będzie ona obowiązywała do 2019 r. Przewiduje nie tylko wsparcie sprzętowe, ale również organizowanie szkoleń i upowszechnianie wśród turystów wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w górach.

Czytaj też: Ferie to gorący okres dla goprowców. Rośnie liczba interwencji

Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak powiedział, że pozyskany pojazd będzie bardzo przydatny w pracy ratowników.

- Możliwość montażu gąsienic pozwala nam na nim działać również w warunkach zimowych. To bardzo nowoczesny sprzęt, który będzie pomocny w działaniu i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa turystów oraz usprawni akcje ratownicze - mówił Czubak.

Grupa Karkonoska GOPR liczy 17 zawodowych ratowników i 68 ratowników-ochotników. W 2016 r. podjęła na terenie Karkonoszy 473 interwencje. Od początku tego roku ratownicy interweniowali już 45 razy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE