PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Samorządowa spółka pomaga gminom w pozyskaniu inwestorów

  • aw/PAP    20 grudnia 2017 - 15:17
Dolnośląskie: Samorządowa spółka pomaga gminom w pozyskaniu inwestorów
Złotoryja jest jedną z gmin, które przystąpiły do projektu (fot.:commons.wikimedia.org/Mohylek)

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej (DAWG) uruchomiła pilotażowy program wsparcia dla lokalnych samorządów w pozyskiwaniu inwestorów i promocji gospodarczej. Dotąd do projektu przystąpiło 10 samorządów z regionu.
W ramach projektu "Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera" DAWG zapewnia gminom m.in. pomoc w pozyskiwaniu i obsłudze inwestorów, szkolenia czy promocję gospodarczą w kraju i za granicą.

Do tej pory na Dolnym Śląsku do projektu włączyło się dziesięć jednostek samorządu terytorialnego, w tym m.in. Żmigród, Radwanice, Złotoryja, Świdnica, Głogów, Wałbrzych i Strzelin.

"Z DAWG przygotowujemy się także do wsparcia naszych małych i średnich firm w wejściu na zagraniczne rynki" - powiedziała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk.

Mariusz Sinior z DAWG podkreślił, że pomoc świadczona przez spółkę polega m.in. na wskazywaniu krajów, w których szansa na ekspansję dla lokalnych firm jest największa. "Podpowiadamy także, jak się poruszać na danym rynku, gdzie i jak szukać kooperantów, jak sprzedawać czy inwestować, a także jak unikać zagrożeń związanych z eksportem" - dodał.

Burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski zaznaczył, że udział w projekcie umożliwia firmom zaistnienie na międzynarodowych rynkach. "Wiele firm ze Złotoryi nie zdaje sobie sprawy, że może eksportować i że ma światowej jakości, konkurencyjne produkty. Chcemy stworzyć mechanizmy, które zachęcą te firmy do wyjścia na Europę czy Azję" - powiedział.

DAWG jest spółką Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorczości i pobudzanie innowacyjności regionu, poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw sektora MSP i wspieranie ich rozwoju oraz kształtowanie wizerunku województwa za granicą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.