PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Serwis rezerwacji noclegowych będzie promował region

  • MN    6 października 2016 - 16:05
Dolnośląskie: Serwis rezerwacji noclegowych będzie promował region
Serwis powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni. (fot. wikipedia.org)

• Nowy serwis rezerwacji noclegów na Dolnym Śląsku powstaje pod szyldem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
• Serwis ma działać podobnie do popularnych światowych portali turystycznych.
• To pierwsze takie regionalne przedsięwzięcie w Polsce – podkreśla szef DOT.
Serwis rezerwacji na Dolnym Śląsku to narzędzie działające na podobnej zasadzie co popularne ogólnoświatowe portale pośredniczące w rezerwacji miejsc noclegowych. Jednak jego oferta obejmie wyłącznie miejsca na Dolnym Śląsku.

Na razie powstaje baza miejsc: hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, obiektów uzdrowiskowych, zamków i pałaców, w których można się zatrzymać.

Do tej pory uzbierano ok. 50 adresów, kolejne dodawane są do bazy. Serwis na dobre wystartuje, kiedy twórcy uzbierają 100 miejsc oferujących noclegi. – Zakładam, że stanie się to w ciągu kilku tygodni – mówi Rajmund Papiernik, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Na stronie dot.travel.pl turyści znajdą także opisy kilkudziesięciu najważniejszych atrakcji na Dolnym Śląsku oraz prezentacje obszarów w układzie geograficzno-turystycznym.

Czytaj też: Turyści ruszą na południe Polski, bo będzie taniej?

- Prochu nie wymyśliliśmy, to klasyczny serwis rezerwacyjny. Ale to także doskonałe narzędzie do promocji Dolnego Śląska – podkreśla szef DOT.

Na początku portal ma być także w niemieckiej, rosyjskiej i angielskiej wersji językowej. W planach są kolejne: hiszpańska, włoska i czeska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.