PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk chce robić odzieżowe interesy z irackimi firmami

  • AW    18 czerwca 2014 - 08:29
Dolny Śląsk chce robić odzieżowe interesy z irackimi firmami

Przedstawiciele 17 kurdyjskich firm z Iraku spotkają się w środę z dolnośląskimi przedsiębiorcami na pierwszych rozmowach handlowych. Kurdowie zamierzają pozyskać w tym regionie firmy, z którymi będą kooperować.
Zainteresowani są przede wszystkim sprowadzaniem do Iraku odzieży i obuwia. Kurdyjscy przedsiębiorcy przyjechali do Wrocławia na zaproszenie władz województwa dolnośląskiego, którym w nawiązaniu kontaktów handlowych z Irakiem pomogła firma Silver Gold.

Iracki rynek uznawany jest za bardzo rozwojowy, o znaczącym kapitale. Zdaniem ekspertów, większości dziedzin gospodarki Iraku brakuje dostępu do nowoczesnych technologii.

- Kurdowie szukają kooperantów do różnego rodzaju przedsięwzięć i form współpracy. To chłonny rynek, na którym dolnośląskie firmy mogą zapełnić istniejące nisze, począwszy od tak podstawowych produktów jak odzież i obuwie, do artykułów wyższej potrzeby. Irak dostrzegł jakość polskich produktów- materiałów i wykonania- choćby w przemyśle odzieżowym. Naszym zadaniem jest teraz znalezienie partnerów po stronie polskiej i doprowadzenie do podpisania korzystnych dla obu stron kontraktów - mówi Małgorzata Chalabala z DAWG, kierownik Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.