Dom bez numeru? W Wodzisławiu może być za to mandat

Strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego rozpoczęli akcję sprawdzania prawidłowego oznakowania budynków.
Dom bez numeru? W Wodzisławiu może być za to mandat
Strażnicy miejscy sprawdzają budynki prywatne pod kątem ich oznakowania (fot.tvs.pl)

Strażnicy kontrolują, czy na domach jednorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej są zawieszone tabliczki i czy sam numer jest czytelny. Akcja choć z pozoru błaha i mało istotna może uratować komuś życie.

Numer domu choć obowiązkowy ciągle jeszcze jest przez wielu lekceważony.

- Mówią, że to mnie nie dotyczy. Mnie tu wszyscy znają, ja nie potrzebuję numeru posesji, ja nie mam problemów, ja nikogo tutaj do siebie nie zapraszam - oznajmia Tomasz Szadurski ze Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

A problem jest i to poważny. Nie tylko w Wodzisławiu Śląskim. Złe oznakowanie to nie tylko brak numeru, ale też jego słaba widoczność.

- Coraz więcej jest obiektów tzw. chronionych, gdzie oznakowanie jest za płotem, a na płocie wisi kartka "zły pies, nie wjeżdżać" - mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

- To, że ktoś postawi małą tabliczkę nie oznacza, że będzie ona widoczna w nocy, że będzie ona widoczna z ulicy - dodaje Paweł Kowalski, ratownik medyczny.

Dlatego warto w taką tabliczkę lub numer zainwestować. Wydatek niewielki, a i wybierać jest w czym.

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mają jeszcze 5 dni. Po tym czasie strażnicy zapukają do ich drzwi jeszcze raz. I oby tylko kontrolnie i bezkosztowo.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie tylko w Wodzisławiu może być za to mandat, a wszędzie. Zgodnie z ustawą o strażach gminnych, obowiązującą w całym kraju, a nie tylko w Wodzisławiu.

caramella, 2015-03-05 08:57:10 odpowiedz

no się mendy doczepiły - bo SWD powyżej 40 km/h nie jeżdżą Pablo :) brody nie zgoliłeś :D

Majster zza miedzy, 2015-03-05 00:58:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE