PARTNER PORTALU
  • BGK

Dom bez numeru? W Wodzisławiu może być za to mandat

  • tvs.pl    4 marca 2015 - 17:19
Dom bez numeru? W Wodzisławiu może być za to mandat

Strażnicy miejscy sprawdzają budynki prywatne pod kątem ich oznakowania (fot.tvs.pl)

Strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego rozpoczęli akcję sprawdzania prawidłowego oznakowania budynków.
Strażnicy kontrolują, czy na domach jednorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej są zawieszone tabliczki i czy sam numer jest czytelny. Akcja choć z pozoru błaha i mało istotna może uratować komuś życie.

Numer domu choć obowiązkowy ciągle jeszcze jest przez wielu lekceważony.

- Mówią, że to mnie nie dotyczy. Mnie tu wszyscy znają, ja nie potrzebuję numeru posesji, ja nie mam problemów, ja nikogo tutaj do siebie nie zapraszam - oznajmia Tomasz Szadurski ze Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

A problem jest i to poważny. Nie tylko w Wodzisławiu Śląskim. Złe oznakowanie to nie tylko brak numeru, ale też jego słaba widoczność.

- Coraz więcej jest obiektów tzw. chronionych, gdzie oznakowanie jest za płotem, a na płocie wisi kartka "zły pies, nie wjeżdżać" - mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

- To, że ktoś postawi małą tabliczkę nie oznacza, że będzie ona widoczna w nocy, że będzie ona widoczna z ulicy - dodaje Paweł Kowalski, ratownik medyczny.

Dlatego warto w taką tabliczkę lub numer zainwestować. Wydatek niewielki, a i wybierać jest w czym.

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mają jeszcze 5 dni. Po tym czasie strażnicy zapukają do ich drzwi jeszcze raz. I oby tylko kontrolnie i bezkosztowo.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • caramella, 2015-03-05 08:57:10

    Nie tylko w Wodzisławiu może być za to mandat, a wszędzie. Zgodnie z ustawą o strażach gminnych, obowiązującą w całym kraju, a nie tylko w Wodzisławiu.
  • Majster zza miedzy, 2015-03-05 00:58:34

    no się mendy doczepiły - bo SWD powyżej 40 km/h nie jeżdżą Pablo :) brody nie zgoliłeś :D