PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja na kulturę w Gorzowie Wielkopolskim

  • AT    14 stycznia 2012 - 09:41
Dotacja na kulturę w Gorzowie Wielkopolskim

Wydział Kultury Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim informuje o możliwości ubiegania się o dotację. Projekty mogą składać organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury.
Dotację można otrzymać w ramach Programu Patriotyzm Jutra, realizowanego przez Muzeum Historii Polski ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak donosi maristrat łączna pula dotacji w ramach powyższego Programu na 2012 rok wynosi 2 mln zł. Termin składania wniosków (wyłącznie w wersji elektronicznej) mija 31 stycznia 2012 roku

Wsparcie można uzyskać na projekty z dziedziny historii i wiedzy o społeczeństwie o walorach dydaktycznych adresowane do wszelkich grup wiekowych, w tym: warsztaty, wystawy czasowe, konkursy tematyczne, przedstawienia teatralne, audycje radiowe i telewizyjne, filmy itp.; działalność wydawnicza tradycyjna i multimedialna, w tym tworzenie portali internetowych i programów komputerowych; programy badawcze i dokumentacyjne z zakresu historii, historii kultury; konferencje i seminaria naukowe; projekty ciekawych i niekonwencjonalnych sposobów uczenia historii oraz zbieranie i utrwalanie na rozmaitych nośnikach relacji świadków historii, dotyczących zarówno uczestników ważnych wydarzeń historycznych jak i historii życia codziennego oraz projekty związane z ochroną i udostępnieniem istniejących archiwaliów zgromadzonych w archiwach społecznych - informuje urząd.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: