PARTNER PORTALU
  • BGK

Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się

  • PAP    11 sierpnia 2010 - 20:53

Dożynki Prezydenckie w Spale (łódzkie) będą kontynuowane. W tym roku odbędą się one 19 września - poinformował Krzysztof Kowalewicz z urzędu marszałkowskiego w Łodzi.
Jak informuje Kowalewicz, w środę doszło w Warszawie do spotkania m.in. marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Dariuszem Młotkiewiczem, podczas którego omawiano sprawy organizacyjne.

- W trakcie rozmów potwierdzona została data dożynek, które odbędą się 19 września. Ponadto ustalono skład komitetu honorowego, w którym znajdzie się m.in. minister rolnictwa Marek Sawicki - napisał w komunikacie przesłanym Kowalewicz.

Dożynki Prezydenckie w Spale organizował przed II wojną światową w latach 1927-1938 prezydent Ignacy Mościcki. Po 62 latach, w 2000 roku reaktywował tę tradycję prezydent Aleksander Kwaśniewski, a ostatnie Dożynki Prezydenckie z jego udziałem odbyły się w 2005 roku.

W latach 2006-2008 dożynki w Spale miały charakter regionalny. W ub. roku powrócił do nich Lech Kaczyński. Bronisław Komorowski będzie czwartym prezydentem, który przyjedzie do Spały.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.