PARTNER PORTALU
  • BGK

Dożynkowy koniec wakacji w Krakowie

  • AT    21 sierpnia 2012 - 20:15
Dożynkowy koniec wakacji w Krakowie

Uroczysty korowód, konkurs na wieniec dożynkowy, występy artystyczne i pokaz skoków spadochronowych znalazły się w programie Dożynek Miejskich, które w tym roku odbędą się na krakowskim osiedlu Kantorowice (przy ul. Zakole) w niedzielę (26 sierpnia).
Początek wydarzenia godz. 13:30.

Do udziału w Dożynkach Miejskich zaprasza prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przewodniczący rady dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Stanisław Madej oraz Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta.

Krakowskie święto plonów zainauguruje uroczysty korowód dożynkowy (godz. 13:30) oraz msza św. polowa (godz. 14:00), którą odprawi ks. Jan Krzyżowski. O godz. 15:30 wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte. O godz. 16:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Hajduki, o godz. 16:45 rozstrzygnięty zostanie konkurs na wieniec dożynkowy, a o godz. 17:30 rozpocznie się pokaz skoków spadochronowych z samolotu An-2 w wykonaniu Sekcji Spadochronowej WKS Wawel.

Podczas dożynek aktorzy: Piotr Piecha i Jarosław Szwec zaprezentują program satyryczno-kabaretowy „Miedza” (godz. 18:00), na scenie zobaczymy też zespół Bartnicky Band (godz. 19:15). Wydarzenie zakończy zabawa taneczna (godz. 20:30), podczas której wystąpi zespół Royal Band.

W programie nie zabraknie także konkursów dla dzieci i dorosłych, przez cały czas trwania dożynek czynne będzie wesołe miasteczko i stoiska gastronomiczne. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.