Droga z Brodnicy do Rypina gotowa

  • wer/ mat.pras.
  • 15-07-2011
  • drukuj
Zakończyły się prace związane z przebudową 33 kilometrów trasy wojewódzkiej biegnącej przez powiaty brodnicki i rypiński.
To jedna z sześciu kluczowych inwestycji drogowych współfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pochłonęła ona 48,6 miliona złotych, z czego ponad 31,4 mln złotych pochodziło z unijnych środków RPO WKP.

- Modernizacja infrastruktury komunikacyjnej to jeden z priorytetów zarządu województwa. Realizacja inwestycji na drodze nr 560 poprawi komunikację sieci dróg wojewódzkich z drogami krajowymi - komentuje marszałek województwa Piotr Całbecki. - Dzięki takim inwestycjom podróż przez Kujawsko - Pomorskie stanie się bezpieczniejsza i wygodniejsza - dodaje.

W ramach inwestycji zmodernizowana i poszerzona została jezdnia na całej długości od Brodnicy, przez Rypin, do granic województwa. Konstrukcję jezdni wzmocniono specjalną poliwęglanową siatką. Ponadto dla poprawy bezpieczeństwa podróżujących i  mieszkańców powstały nowe chodniki, zatoki i wysepki. Na całej trasie wymieniono też oznakowanie poziome i pionowe. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE