PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga kadencja Sudeckiego Konwentu

  • JK/UM Świdnica    15 kwietnia 2011 - 14:28

Samorządowcy z gmin Przedgórza Sudeckiego zainaugurowali drugą kadencję Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Spotkanie odbyło się w Świdnicy.
Jednomyślnie na przewodniczącego Sudeckiego Konwentu wybrano prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka (zobacz, jak wyglądają notowania prezydenta), który przez ostatnie trzy lata również kierował pracami Konwentu.

- Nasz głos jest słabszy, gdy działamy w pojedynkę. Sudecki Konwent pomaga, by głos samorządów był słyszalny. Bo grupa ponad czterdziestu prezydentów, burmistrzów i wójtów to już poważny partner dla władz województwa czy nawet w dyskusji o problemach z rządem lub parlamentem. Chcemy łączyć siły i wspólnie występować w tematach, które najbardziej nas dotykają, a czasami wręcz bolą. Mam nadzieję, że w tej kadencji jeszcze skutecznie będziemy rozwiązywać problemy, które dotyczą mieszkańców całego regionu - mówił Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Podczas spotkania, 13 kwietnia, padły również propozycje tematów, którymi warto się zająć na najbliższych posiedzeniach. Najważniejsze dla samorządowców sprawy to m. in.: stan dróg wojewódzkich, energia odnawialna, gospodarka odpadami, zjawiska kryzysowe (w kontekście zeszłorocznej powodzi). Kolejne spotkanie zaplanowano na przełomie maja i czerwca - poinformowała Agnieszka Dolniak z Biura Prezydenta Świdnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.