PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga stacja roweru miejskiego na koniec sezonu

  • gumience24.pl    30 czerwca 2015 - 11:51
Druga stacja roweru miejskiego na koniec sezonu
Druga wypożyczalnia rowerowa w Gumieńcach miała być zlokalizowana przy Jeziorku Słonecznym (fot. gumience24.pl)

Amatorzy jazdy na rowerze ze szczecińskich Gumieniec nie będą zadowoleni. Nowa stacja Bike_S, która miała pojawić się przy Jeziorku Słonecznym w Szczecinie do końca czerwca powstanie dopiero jesienią.
Jeszcze przed wakacjami na Gumieńcach miała pojawić się druga wypożyczalnia rowerowa. Pierwsza, zlokalizowana przy rondzie Uniwersyteckim, została uruchomiona w październiku ubiegłego roku. Druga stacja sfinansowana przez Radę Osiedla Gumieńce miała powstać przy Jeziorku Słonecznym, w pobliżu ronda Gierosa.

Pieniądze na uruchomienie kolejnej stacji na Gumieńcach pochodzą z budżetu miasta, które trafiły do rady osiedla z przeznaczeniem na lokalne projekty. 24 marca na sesji Rady Miasta Szczecin zostały dokonane zmiany w budżecie na rok 2015, które umożliwiły przeprowadzenie procesu przekazania środków finansowych w kwocie 100 tys. zł do spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, odpowiedzialnej wtedy za Szczeciński Rower Miejski. Miało to umożliwić budowę nowej wypożyczalni do końca II kwartału 2015 r.

W wyniku zmian, które dotknęły spółkę Nieruchomości i Opłaty Lokalne (podjęto decyzję o jej likwidacji), sprawa budowy nowej stacji roweru miejskiego trafiła do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W maju urzędnicy podjęli działania mające na celu uzgodnienie formuły realizacji tej inwestycji.

W drugiej połowie czerwca urząd poinformował, że obecnie prowadzone są działania zmierzające do wyłonienia wykonawcy inwestycji, który będzie miał 90 dni na zrealizowanie zadania. Oznacza to, że nowa stacja rowerowa przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach powstanie na początku IV kwartału 2015 r., czyli w październiku pod koniec sezonu rowerowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.