PARTNER PORTALU
  • BGK

Duńczycy zbiją kokosy na polskiej wsi?

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    18 stycznia 2013 - 10:24
Duńczycy zbiją kokosy na polskiej wsi?

Na polskiej wsi można zbić kokosy. Wie o tym handlująca sprzętem rolniczym duńska grupa Grene.
Handlująca maszynami rolniczymi duńska grupa Grene działa w Polsce od 17 lat, a jej roczne obroty przekraczają 250 mln zł - informuje „Puls Biznesu".

"Mamy 98 sklepów, z czego 12 działa we franczyzie, którą zaczęliśmy rozwijać w ubiegłym roku" - mówi Jarosław Łuczak, szef działu rozwoju Grene.

Polscy rolnicy stopniowo unowocześniają i rozwijają parki maszynowe. „Rośnie więc zapotrzebowanie na części zamienne do maszyn zachodnich producentów, podczas gdy popyt na części do starych, poczciwych ursusów i podobnych maszyn jest cały czas na podobnym poziomie" - mówi Jarosław Łuczak.

Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Martin & Jacob wynika, że w co trzecim spośród ponad 2 mln polskich gospodarstw rolnych planowano kupić w ciągu 12 miesięcy nowy sprzęt rolniczy, zwłaszcza nowe ciągniki.

Polska jest dziś największym rynkiem duńskiej grupy, której obroty sięgają 1,4 mld DKK (około 775 mln zł), i zapewnia jej jedną trzecią przychodów.

Większość nowych placówek Grene ruszyła w województwach południowo-wschodnich, gdzie jeszcze niedawno sklepów pod duńskim szyldem nie było.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.