PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa miliony złotych na kulturę w Łódzkiem

  • GK/lodzkie.pl    2 lutego 2012 - 11:22
Dwa miliony złotych na kulturę w Łódzkiem

Dwa miliony złotych Urząd Marszałkowski w Łodzi przeznaczy w tym roku na organizację wydarzeń kulturalnych, promocję młodych twórców związanych z regionem oraz badania nad lokalną kulturą.
O pieniądze, które zostaną przekazane w drodze otwartych konkursów ofert, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, działające na rzecz mieszkańców województwa.

Zarząd województwa (zabierz głos/oceń marszałka województwa) udzieli dotacji na organizację ważnych wydarzeń kulturalnych, mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury. Priorytetowo traktowane będą wydarzenia realizowane w obiektach zabytkowych. Na ten cel przeznaczono aż 1,3 mln zł.

Na dofinansowanie – łącznej wysokości 500 tys. zł – mogą liczyć także przedsięwzięcia, mające na celu upowszechnianie wiedzy o historii i kulturze tradycyjnej regionu łódzkiego, promujące młodych twórców związanych z naszym województwem oraz wspierające projekty badawcze, dotyczących sektora kultury w Łódzkiem.

O dotacje mogą się ubiegać również podmioty organizujące kampanie promocyjno-informacyjne, których celem będzie zwiększenie uczestnictwa mieszkańców województwa w wydarzeniach kulturalnych. Na te działania przeznaczono kwotę 200 tys. zł.

Nabór ofert na realizację wyżej wymienionych zadań trwa do 16 lutego 2012 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.