PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa miliony złotych na kulturę w Łódzkiem

  • GK/lodzkie.pl    2 lutego 2012 - 11:22
Dwa miliony złotych na kulturę w Łódzkiem

Dwa miliony złotych Urząd Marszałkowski w Łodzi przeznaczy w tym roku na organizację wydarzeń kulturalnych, promocję młodych twórców związanych z regionem oraz badania nad lokalną kulturą.
O pieniądze, które zostaną przekazane w drodze otwartych konkursów ofert, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, działające na rzecz mieszkańców województwa.

Zarząd województwa (zabierz głos/oceń marszałka województwa) udzieli dotacji na organizację ważnych wydarzeń kulturalnych, mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury. Priorytetowo traktowane będą wydarzenia realizowane w obiektach zabytkowych. Na ten cel przeznaczono aż 1,3 mln zł.

Na dofinansowanie – łącznej wysokości 500 tys. zł – mogą liczyć także przedsięwzięcia, mające na celu upowszechnianie wiedzy o historii i kulturze tradycyjnej regionu łódzkiego, promujące młodych twórców związanych z naszym województwem oraz wspierające projekty badawcze, dotyczących sektora kultury w Łódzkiem.

O dotacje mogą się ubiegać również podmioty organizujące kampanie promocyjno-informacyjne, których celem będzie zwiększenie uczestnictwa mieszkańców województwa w wydarzeniach kulturalnych. Na te działania przeznaczono kwotę 200 tys. zł.

Nabór ofert na realizację wyżej wymienionych zadań trwa do 16 lutego 2012 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: