PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa ronda w Swarzędzu mają nowe nazwy

  • 24swarzedz.pl    10 czerwca 2013 - 09:03
Dwa ronda w Swarzędzu mają nowe nazwy

Swarzędzcy radni nadali nowe nazwy dwóm rondom komunikacyjnym w Swarzędzu. Jedno będzie nosiło imię Leszka Grajka, natomiast drugie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
Swarzędz jest kolejnym miastem m.in. po Olsztynie oraz Siedlcach, które nadało nazwę ronda związaną z ofiarami katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej swarzędzcy radni przegłosowali projekt uchwały nadający nowe nazwy dwóm rondom komunikacyjnym w Swarzędzu. Rondo w północnej części miasta, u zbiegu ulic Cieszkowskiego, Kwaśniewskiego i Słowackiego, nazwane zostało imieniem Leszka Grajka.

Radni chcieli w ten sposób upamiętnić postać wielkiego swarzędzkiego społecznika, działacza Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu i prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej, który pośmiertnie został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz". W tym przypadku radni byli jednogłośni i wspólnie zagłosowali za nadaniem takiej właśnie nazwy dla ronda na północy Swarzędza.

Rondo u zbiegu ulic Kirkora i Granicznej będzie natomiast nosiło nazwę Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Inicjatywa ta wyszła od lokalnego koła Prawa i Sprawiedliwości. Poprzednie pomysły, m.in. nazwanie ronda imieniem Lecha Kaczyńskiego nie spotkały się z aprobatą radnych.

Jak tłumaczy Grzegorz Taterka, wiceprzewodniczący Rady Miasta: „Powinniśmy założyć, że to jest rondo pamięci tych wszystkich osób, a nie konkretnych polityków czy partii. Zresztą rada miejska w Swarzędzu jest stosunkowo apolityczna, żadna partia nie ma tam większości głosów".

Mimo to podczas głosowania radni nie byli do końca jednomyślni: 14 radnych było za przyjęciem takiej nazwy, 2 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.

Odpowiednie tabliczki z nowymi nazwami pojawią się na rondach w ciągu kilku tygodni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.