PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwunaste Betlejem Poznańskie

  • PAP    1 grudnia 2011 - 17:47
Dwunaste Betlejem Poznańskie

Lodowy plac zabaw dla dzieci, zawody w rzeźbieniu w lodzie na czas oraz multimedialna inauguracja świątecznej choinki to nowości dwunastej edycji Betlejem Poznańskiego, imprezy, która ma wprowadzić mieszkańców Poznania w świąteczny nastrój.
Na Starym Rynku od 6 do 22 grudnia będzie można wspólnie kolędować, skorzystać z przygotowanej przez rzemieślników oferty świątecznych potraw i upominków, posłuchać koncertów artystów związanych z Poznaniem.

- Poprzez wizytę na Starym Rynku będzie można dobrze wczuć się w nastrój Świąt Bożego Narodzenia - powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Podczas Betlejem po raz pierwszy zorganizowany zostanie lodowy plac zabaw dla dzieci oraz - w ramach VI Międzynarodowego Poznań Ice Festival (10-11 grudnia) - zawody w tworzeniu rzeźby na czas Speed Ice Carving.

- To widowiskowa konkurencja, zawodnicy rywalizują między sobą, a ich zadaniem jest odtworzenie w lodzie, w ciągu 30 minut, zaproponowanej przez organizatorów figury - powiedział organizator zawodów, Robert Burkat.

Rzeźbienie w lodzie na czas będzie wstępem do konkursu głównego VI Międzynarodowego Poznań Ice Festival, w którym zmierzy się 12 zespołów z całego świata m.in. z Francji, Kanady, USA, Japonii Rosji, Polski i Serbii.

W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012 dodatkowo punktowanym elementem każdej z rzeźb konkursowych będą motywy związane z tym wydarzeniem.

- Oczywiście wszystkie te atrakcje związane z lodem zależą od pogody. Jak będzie ciepło, to plac zabaw nie powstanie, a pokonkursowa wystawa rzeźb będzie krótka, do czasu ich stopienia - zastrzegł Kayser.

Nowym elementem imprezy będzie też sposób uruchomienia iluminacji miejskiej choinki. Prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny (zabierz głos/oceń prezydenta) zrobi to za pomocą telefonu komórkowego dzięki bezprzewodowemu systemowi inteligentnych instalacji, które umożliwiają sterowanie urządzeniami z telefonu komórkowego.

Przez cały okres trwania Betlejem przedświąteczną atmosferę podkreślać będą niezwykłe dekoracje Starego Rynku: tradycyjna Szopka Betlejemska, Dzwonek Życzeń gotowy do spełniania najbardziej skomplikowanych próśb oraz świąteczny kiermasz. Wszystkiemu będzie towarzyszyć świąteczna oprawa muzyczna.

13 grudnia swoją niespodziankę dla poznaniaków, a szczególnie dzieci współpracujących z klubem, zorganizuje piłkarski klub Lech Poznań, a w niedzielę 19 grudnia do miasta przybędzie Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione przez harcerzy z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w mieście narodzin Zbawiciela

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.