PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyplom za sport dla Bydgoszczy

  • KB    23 kwietnia 2010 - 10:23
Dyplom za sport dla Bydgoszczy

Gmina Bydgoszcz otrzymała tytuł „Sportowa Gmina” przyznany przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej (PKIS).
Tytuł „Sportowa Gmina” miasto otrzymało „za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczną realizację programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie”.

Baza sportowo-rekreacyjna w Bydgoszczy sukcesywnie powiększa się. - Obecnie mamy osiem „orlików”. W tym roku powstaną trzy kolejne obiekty tego typu: przy Szkole Podstawowej nr 65 (ul. Duracza), przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska) i przy Zespole Szkół nr 19 (ul. Grzymały-Siedleckiego). Ponadto budujemy sale gimnastyczne przy placówkach oświatowych - chwali się miasto.

Największą w ostatnich latach bydgoską inwestycją sportową była zakończona w 2008 r. przebudowa Stadionu Miejskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka, który dziś jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w kraju, Spełniającym wymogi światowych federacji piłkarskich i lekkoatletycznych.

Jednocześnie miasto jest organizatorem dużych imprez sportowych. Miesiąc temu w Myślęcinku odbyły się mistrzostwa świata w biegach przełajowych, wcześniej w „Łuczniczce” rozegrano finał Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn i mityng Pedro’s Cup, a przed nami m.in. Międzynarodowy Festiwal Lekkoatletyczny i żużlowa Grand Prix.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.