• PARTNERZY PORTALU

Dyplom za sport dla Bydgoszczy

Gmina Bydgoszcz otrzymała tytuł „Sportowa Gmina” przyznany przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej (PKIS).
Dyplom za sport dla Bydgoszczy

Tytuł „Sportowa Gmina” miasto otrzymało „za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczną realizację programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie”.

Baza sportowo-rekreacyjna w Bydgoszczy sukcesywnie powiększa się. - Obecnie mamy osiem „orlików”. W tym roku powstaną trzy kolejne obiekty tego typu: przy Szkole Podstawowej nr 65 (ul. Duracza), przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska) i przy Zespole Szkół nr 19 (ul. Grzymały-Siedleckiego). Ponadto budujemy sale gimnastyczne przy placówkach oświatowych - chwali się miasto.

Największą w ostatnich latach bydgoską inwestycją sportową była zakończona w 2008 r. przebudowa Stadionu Miejskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka, który dziś jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w kraju, Spełniającym wymogi światowych federacji piłkarskich i lekkoatletycznych.

Jednocześnie miasto jest organizatorem dużych imprez sportowych. Miesiąc temu w Myślęcinku odbyły się mistrzostwa świata w biegach przełajowych, wcześniej w „Łuczniczce” rozegrano finał Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn i mityng Pedro’s Cup, a przed nami m.in. Międzynarodowy Festiwal Lekkoatletyczny i żużlowa Grand Prix.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE