PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci z ubogich podlaskich rodzin pojadą na kolonie

  • PAP    29 lipca 2013 - 12:57
Dzieci z ubogich podlaskich rodzin pojadą na kolonie

Ponad 180 dzieci z ubogich rodzin, podopiecznych Caritas Archidiecezji Białostockiej, spędzi wakacje na koloniach zorganizowanych przez tę organizację. Taki letni wypoczynek białostocka Caritas organizuje po raz dziewiętnasty.
Jak poinformowała rzeczniczka białostockiej Caritas Bogumiła Maleszewska, w koloniach biorą udział dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje ze swoimi rodzicami ze względu na trudną sytuację materialną. Dodała, że wśród kolonistów znajdą się podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i środowiskowych oraz młodzież objęta programem "Skrzydła".

Dzieci w wieku 9-14 lat dwutygodniowe wakacje spędzą w regionie, na turnusach w Augustowie i Krynkach. Pierwsza grupa 46 dzieci w poniedziałek wyjechała do Augustowa.

W tym roku każdy kolonijny dzień będzie dotyczył innego tematu. Będzie dzień bajkowy, podczas którego dzieci przygotują przedstawienie czy dzień kosmiczny, podczas którego koloniści będą musieli wymyślić swoją planetę. Zaplanowano też rejs statkiem i wycieczkę.

Maleszewska powiedziała, że taki wyjazd pozwala dzieciom zapomnieć o codziennych problemach, poprawia ich stan zdrowia, kształtuje też w nich umiejętności społeczne.

Letni wypoczynek dzieci jest finansowany m.in. z własnych środków organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.