PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci z Warszawy mają być bardziej widoczne i bezpieczne

  • bad    29 października 2014 - 18:14

Spotkanie z kierowcą rajdowym Wojciechem Chuchałą, samochód rajdowy Mitsubishi Lancer Evo oraz zabytkowy rajdowy Fiat 125p, symulatory jazdy i pokazy bezpiecznej jazdy to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na dzieci w Warszawie podczas akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
W ramach akcji w kilku szkołach na terenie Mazowsza odbędą się imprezy promujące bezpieczeństwo na drodze. Najbliższa już jutro w Warszawie. Weźmie w niej udział aż 608 uczniów ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 317, Szkoły Podstawowej Nr 148 oraz Szkoły Podstawowej Nr 225.

Wśród licznych atrakcji znajdzie się m.in. spotkanie z kierowcami rajdowymi, którzy zaproszą dzieci do swoich samochodów - Mitsubishi Lancer Evo. Na śmiałków czekać będzie też symulator jazdy motocyklem. Wszyscy chętni będą mogli więc sprawdzić jak prowadzi się motocykl oraz co dzieje się z pasażerami samochodu podczas wypadku drogowego.

Czytaj też: Chcą zwracać pieniądze za mandaty straży miejskiej

Uczestnicy obejrzą także film „...tak, chcę być bezpieczny" i spotkają się z policjantami z Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD Komendy Stołecznej Policji. Będą mogli także spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym. Oprócz tego ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans" SPZOZ zaprezentują zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czytaj też: Twój Ruch chce zmniejszenia liczby uczniów w szkołach

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" to akcja promująca noszenie elementów odblaskowych. Związana jest ze zmianą przepisów ruchu drogowego, które od 31 sierpnia wprowadzają konieczność noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Jej organizatorami są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Meditrans, Automobilklub Polski, mazowieckie WORD-y oraz Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

W ramach akcji do mieszkańców Mazowsza trafi 23 tys. zestawów elementów odblaskowych. Bezpieczeństwo na drodze oraz korzyści z noszenia elementów odblaskowych promować będą imprezy w wybranych szkołach na Mazowszu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.