PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci z zalanych terenów wyjechały nad Bałtyk

  • JL    12 czerwca 2010 - 09:44
Dzieci z zalanych terenów wyjechały nad Bałtyk

Pierwsza grupa dzieci z Małopolski, z terenów najbardziej dotkniętych powodzią, wyjechała 12 czerwca na dwutygodniowy wypoczynek nad Bałtykiem.
Pobyt 72 osób w ośrodku wczasów rodzinnych Wielkopolanka w Juracie finansuje rząd, a przejazd oraz opiekę pedagogiczną i medyczną zapewnia samorząd województwa. Dzieci żegnali członek zarządu województwa Wojciech Kozak i wojewoda Stanisław Kracik.

W Gdyni na powodzian będą czekały autokary, które zawiozą grupę do ośrodka. Nad morze wyjechała grupa 67 osób (dzieci wraz z matkami), którym towarzyszy lekarz i pielęgniarka, psycholog oraz dwóch pedagogów z gminy Szczurowa, z której nad Bałtyk wyjechało najwięcej dzieci. Nad morzem będą także wypoczywać dzieci z gmin Tuchów i Brzeszcze.

– Cieszę się, że w tym nieszczęściu, jakie dotknęło nasz region, wykazaliśmy się solidarnością i sprawnością, tak szybko wysyłając tę grupę dzieci nad morze. Mamy nadzieję, że będzie to udany wypoczynek – zaznaczył Wojciech Kozak.

Mali Małopolanie dostali od władz podarunki: piłki dmuchane, gry plażowe i zestawy do gry w badmintona. W paczkach znalazły się również balony, jojo i przyrządy do robienia baniek mydlanych. Samorząd województwa, dzięki sponsorom, zapewnił także prowiant na podróż (bułki i drożdżówki, soki, wodę, słodycze i owoce).

Kolejny turnus zaplanowany jest na 28 czerwca 2010 r. Akcja ma potrwać do końca wakacji. Skorzysta z niej w sumie ok. 300 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.